Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Nie oddychaj 2

2021 Film
6.2 10.0 0.0 7
Pozytywnie oceniony przez krytyków
5.4
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Po ataku na swój dom Norman wiedzie spokojne życie do czasu aż grzechy przeszłości go dopadną.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Twórcy tutaj próbowali zrobić ze złoczyńcy, który dopuszczał się gwałtu i morderstw, antybohatera. Już na starcie będzie wiadomo, że ten film niezbyt się uda.

  • Problem leży już u podstaw. Jeśli takiej postaci chcesz dać redemption arc to wiedz, że robisz coś źle. I nie dokładaj do tego jeszcze przeciętnej realizacji.

  • Ślepa furia. Tym razem dziarski dziadek zamiast na głupawych włamywaczy trafił na równych siebie, więc łomot jest lepszy niż ostatnio. Tradycyjnie jednak dla serii, w połowie filmu twórcy muszą zaskoczyć absurdalnym zwrotem akcji, co kolejny raz wywołuje zażenowanie. Dopóki gra na nutach home-invasion robi to dobrze, gdy z nich wypada, trzeba już dużej wyrozumiałości dla tego B-klasowca.

  • Od czasu do czasu zdarzają się kontynuacje które, szczerze, nie mają kompletnie sensu, i tak też jest w tym przypadku. Pierwsza część filmu, jak dla mnie, to historia kompletna. Druga część tylko pokazuje moją rację, bo o ile jako thriller akcyjny sprawdza się w miarę, tak cała reszta kuleje - Zwłaszcza scenariusz, nie rozumiem jak z gwałciciela i zwyrola można teraz stworzyć powiedzmy bohatera walczącego o życie, gryzie mi się to mocno. Podobno w przygotowaniu jest część trzecia - przykre to.

  • Godna kontynuacja pierwszej części. Dobry scenariusz, przyzwoicie wyreżyserowany, z brutalnymi, krwawymi scenami walki. Aktorstwo też jest dobre, w tym mała dziewczynka i dwa psy. Nie jest to oczywiście pretendent do Oscara, ale za to, czym stara się być, jest naprawdę zadowalający.

  • W porównaniu z jedynką to jest duże rozczarowanie. Przekombinowali. Nie powinni wchodzić na teren poza domem. Poza tym niezbyt wiarygodny wątek matki i uratowanego psa.