6.1 10.0 0.0 8
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.1
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Pięściarz Tadeusz Pietrzykowski trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego. Aby przeżyć bierze udział w walkach na ringu.

Najlepsze recenzje użytkowników

  • 5.5

    45.FPFF. Największe pochwały temu filmowi należą się za to, że ani razu nie miałem poczucia zażenowania. A wydaje mi się to sporym sukcesem, biorąc pod uwagę, że to produkcja opowiadająca o wojnie i o sporcie. Co w polskim kinie dość często kończyło się niemałą konsternacją. Szkoda, że boksu jest tu dużo mniej niż holokaustu, bo Barczewski nawet jeśli dobrze opowiada, to opowiada klasycznie, więc sporo już widzieliśmy i wiedzieliśmy. Przykuwa do ekranu, bo Teddy Głowackiego to ciekawa postać.

  • 6

    Opiera się o klasyczne motywy, a chwilami idzie nieco w patetyczność i ckliwość, ale ogólnie film wypadł całkiem nieźle. Sam "Teddy" został sportretowany przyzwoicie (świetny Piotr Głowacki w tej roli), a walki zrealizowano nieźle.

  • 6

    Reżyseria i scenariusz meandrują między pomysłami ciekawymi i nie do końca udanymi (plus za kilka pomysłowo zainscenizowanych scen). Niezła rola Głowackiego. Całość ogląda się w miarę nieźle.