Ostatni pojedynek

2021 Film
7.4 10.0 0.0 13
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Opowieść o zdradzie i zemście rozgrywająca się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 7

  Wreszcie powrót na dobre tory.Początkowo chce zwrócić uwagę na głównych aktorów-Damon,Driver,Comer,Affleck świetnie odgrywają swoje role nadając odpowiednie tony i wydźwięki swoim postaciom.Podobała mi się trzyaktowa koncepcja tego filmu,gdzie z trzech punktów widzenia przedstawia Nam się historię.Opowieść ma momentami narracyjne problemy,gdzie za bardzo niewiadome jest w jakie konkretnie nuty uderza,Jednakże pod żadnym pozorem nie nudzi,bardziej zaciekawia i angażuje.Porządny historyczny film.

 • 7

  Narracyjnie nie zawsze trafia w odpowiednie tony, ale wciąż pozostaje angażującym i świetnie wykonanym filmem historycznym. Najlepszy Scott od dawna.

 • 7

  Najlepszy film Ridleya Scotta od dawna, który naprawdę dobrze pokazuje głównych bohaterów z różnych perspektyw oraz sytuację, w której są uwikłani.

 • 8

  Wygląda na to że sir Ridley powraca do formy kręcąc kolejny odważny i bezkompromisowy obraz.Ostrzegam że to nie porywająca przygoda na miarę " Gladiatora" , to ponury dramat z epoki bardziej niż na polu walki skupiony na konfliktach interpersonalnych.Wystawi na próbę cierpliwość widza i będzie prowokował uczucie dyskomfortu ale przez nie konwencjonalnie budowana narrację i zaskakująco dobre występy, warto wytrwać do satysfakcjonującego finału.

 • 7

  Bardzo porządnie zrobiony dramat historyczny. Film opowiada tę samą historię z perspektywy trzech różnych postaci - co z jednej strony jest zabiegiem ciekawym (wyłapywanie choćby drobnych różnic w narracji), ale z drugiej oglądanie pewnych zdarzeń po raz trzeci jest momentami nużące. Świetna scena pojedynku na koniec. Jednak mi osobiście cały seans towarzyszył żal, że bohaterowie jednak nie mówią po francusku.