7.1 10.0 0.0 30
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Piotr przyjeżdża do Polski na ślub z piękną Żanetą. Urządzając gniazdko w starym domu, znajduje ludzkie szczątki zakopane nieopodal posesji.

Najlepsze recenzje użytkowników

  • 7

    Kino polskie ma się naprawdę dobrze,tylko wielka szkoda,że nie może znaleźć odpowiednich dystrybutorów i mieć dobrej reklamy tak,aby zachęcić polskich i europejskich widzów do obejrzenia i rozpowszechniania go.Demon to idealny przykład,usłyszałem tylko gdzieś w kuluarach o Nim-a jest to naprawdę dobrze skrojony-ku mojemu zdziwieniu-horror,który w dość zaskakujący sposób opowiada historię polskiej nacji.Trochę wyczuwałem zaczerpnięcia z Lśnienia.Ciekawy scenariusz,dobre zdjęcia,intrygująca muzyka

  • 9

    Film jest mieszanką mrocznego filmu o duchach z przeszłości i tragikomedii. To połączenie wychodzi wprost genialnie. Sukces filmu to wypadkowa reżyserii, montażu, zdjęć i muzyki oraz, a może przede wszystkim, fantastycznych kreacji aktorskich w tym aktorów drugoplanowych: Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza i Cezarego Kosińskiego rozsadzających film specyficznym humorem w rolach odpowiednio: ojca Pani Młodej, lekarza i księdza.