6.7 10.0 0.0 25
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Książę Hal musi zmienić się z krnąbrnego próżniaka w silnego władcę i walczyć o Anglię nie tylko na polu bitwy, ale również na targanym konfliktami dworze.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Michôd nie owija w bawełnę,jego interpretacja rozdziału życia Henryka V jest pozbawiona wszelkiej emocjonalności,pudru czy też przerysowania.To zimne,surowe wręcz dzieło,osadzone w przepięknej scenerii(niesamowite zdjęcia),uzupełnione w punkt dobraną muzyką.Wszystko tutaj działa-narracyjnie nie dłuży się,język filmu jest czytelny i nie pozbawiony ducha Shakespear'owskiej maniery.Chalamet jest specyficzny,ale idealnie wpisuję się w postać młodego,pełnego obaw króla.Piękne filmowe doświadczenie.

 • 7

  Świetny dramat historyczny z obłędną scenografią. Timothee Chalamet jest stworzony do takich produkcji, ale to Robert Pattinson uwiódł mnie swoim segmentem.

 • 6

  Dość standardowa biografia historyczna, która głównie zyskuje dzięki swojemu nieco unikalnemu przedstawieniu średniowiecza oraz Chalametowi w głównej roli.

 • 6

  Jakoś trochę ciężko mi się w to wszystko było wciągnąć, jednak mogę docenić całość za niezłą realizację, dobre aktorstwo, świetne oddanie czasów średniowiecza i nawet nieźle przedstawionego tytułowego bohatera.

 • 8

  Wizualna perełka Netflixa! Michôd pokazał prawdziwą wojnę, która jest brudna i brutalna. Kostiumy świetne, widać ciężar tych zbroi i ciosów, które wymierzają bohaterowie. Mam wrażenie, że Timothee jest z filmu na film taki sam. Tutaj zaskoczył mnie w 1, czy 2 scenach, bo nadal widzę Timothee. Muzycznie raczej nie zostanie w głowie. Nie ma charakterystycznego motywu, ale to nic bo nadal nadrabia cudownymi widokami i historią, która wciąga, że aż miło.