6.0 10.0 0.0 29
Pozytywnie oceniony przez krytyków
5.7
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Kluczowe lata z życia nastoletniego Tolkiena, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację.

Najlepsze recenzje użytkowników

  • 7

    Skromny dramat z dobrą grą aktorską i kostiumami, którego siła skupiona jest na przyjaźni między bohaterami. Wydaje mi się, że jest oceniany bardziej jako film biograficzny, i właściwie jako taki nie radzi sobie zbyt dobrze, lecz należy wziąć pod uwagę, że Karukoski opowiada historię młodości, a nie całego życia. I na tym trzeba się skupić.

  • 5

    "Tolkien" posiada więcej cech Legolasa w CGI niż hobbita. Sztuczna sztuka — dużo kiczu. Poprawny zmajstrowane kino biograficzne, wyliczone z równania "Teoria wszystkiego" + "Stowarzyszenie umarłych poetów". Dobrze rozwija postać pisarza mniej obeznanym obieżyświatom Śródziemia. Fanom — niekiedy w bardzo subtelny sposób — podrzuca inspiracje Tolkiena w trakcie kreowania fantastycznego uniwersum. Sceny dark fantasy jak wiedoklipy zespołów power metalowych.

  • 5

    Doceniam to, że twórcy chcieli zrobić po prostu film o pisarzu, a nie o tworzeniu Władcy pierścieni i skupili się nie na odtworzeniu całej biografii w dwie godziny, tylko na konkretnym etapie życia. Jednakże to jest tylko i aż poprawny film biograficzny. Nic dodać, nic ująć. Nicholas Hoult jako Tolkien wypadł bardzo dobrze.