Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • To film czerpiący z kina noir,klasycznych filmów gangsterskich/policyjnych.Mroczny,brudny,brutalny,śmiertelnie poważny,bez krztyny ironii,szalenie wiarygodny(pod względem psychologicznym)świat przedstawiony.To nowa jakość Człowieka-Zemsty.Świetnym scenariuszowym zabiegiem jest monolog wewnętrzny-pobudza przez to wyobraźnie kadrów.I deszcz który próbuje miasto przesiąknięte korupcją oczyścić.Reeves otwiera Batmanowi nowe szuflady interpretacyjne.Prolog osadzony w potężnym metrażu bez chwili nudy.

 • The Batman wyróżnia się pozytywnie na tle adaptacji komiksów z obrońcą Gotham, a przy tym też świetnie oddaje to, kim jest Mroczny Rycerz. Pattinson prezentuje się w tej roli zjawiskowo, Riddler wypada dobrze, Catwoman jest wspaniała, intryga wciąga, cała fabuła została naprawdę przyzwoicie opracowana, a całość do tego zrealizowano po prostu wybornie. KINO po prostu!

 • 9/10 w serduszku, bo Reeves to król i dobrze wie czego potrzebuję w komiksowym kinie, ale racjonalnie nadal 8/10 przez drobne problemy. Stąd 8,5. Jednakże nie mam wątpliwości co do tego, że to mój najbardziej ulubiony aktorski film o Batmanie.

 • Dobry,mroczny,rewelacyjnie obsadzony,zwłaszcza Pattinson i Kravitz,niestety malym minusem jest Farell jako pingwin,nie podoba mi się ta postać,reszta rewelacyjna,klimat cudooo,muzyka zwłaszcza temat Catwoman.

 • Jeden z najlepszych Batmanów wszech czasów. Obok trylogii Nolana. Film ma dobry klimat, ciekawą intrygę, motyw detektywistyczny. Robert Pattinson udowodnił, że nadaje się do roli Batmana. Czekam na potencjalną kontynuację. Łukasz Karpiński

 • To nie jest film o Batmanie. To film o Gotham-mrocznym, brudnym, niemoralnym, ale fascynującym mieście, w którym spotyka się cała mieszanka ludzkich wykolejeńców. Realizacyjnie bezbłędny- czuć inspirację kryminałami noir czy twórczością Davida Finchera-Reeves doskonale wie, jak utrzymać uwagę widza. Takiego Batmana chcemy i potrzebujemy. Jedyna wada-trochę za długi, ostatni akt można było spokojnie trochę przyciąć.

 • Majstersztyk!

 • Lepszy Batman od Mrocznego Rycerza, ale gorsze kino. Tyle w sumie.

 • bardzo dobry film, tyle że za długi

 • Fajny film fajny złol

 • Wizualnie świetny, ale trochę za długi i choruje na syndrom przekombinowanego zakończenia. Robert Pattinson gra w adaptacji Wertera... Co bardzo mi się podoba!

 • Najnowszy Batman wygląda i brzmi naprawdę srogo, a Pattinson naprawdę się spisał (może w końcu zdobędzie uznanie wśród widzów), ale film po 2 godzinach wyhamowuje, a cała intryga tylko sprawia wrażenie solidnej, a w rzeczywistości jest dosyć prosta, jednakże pomimo tego uważam, że najnowszy Batman jest naprawdę udany

 • Ciekawy pomysł na Batmana i świetnie zrealizowany. Niestety fabuła, zwłaszcza w końcówce, nazbyt przeciągnięta i pokombinowana.

 • Niepojęte jak obłędnie wizualnie może wyglądać film superbohaterski. Stokrotne – wow! Nowy Batman jest gęsty jak cholera, duszny, przytłaczający, dobitnie mroczny, wżerający się pod skórę i dudniący w uszach. Reeves skupia się na kształtowaniu postaci. Stara się zachować realizm przy jednoczesnej wierności komiksom i chyba znajduje na to metodę. Nie mogę doczekać się drugiego seansu. Post tenebras lux i krew i pot i łzy... na deszczu.

 • Batman - The Telltale Series: The Movie. Gra, przynajmniej pod względem scenariusza, robi to lepiej. Film jest bezsensownie efekciarski, a Riddler, dopóki nie zdejmie maski, do bólu sztampowy.
  Ale przy tym nie można nie docenić klimatu i mięcha. Audiowizualnie to jest obłędne. Sceny pościgu, czy ta walki w korytarzu imponujące. Ktoś wreszcie przypomniał sobie, że Batman to przede wszystkim detektyw. Mroczny Rycerz jest naprawdę mroczny.

 • Cierpienia młodego Wertera, a nie zaraz, to ponoć Bacior....

 • To podejście całkowicie inne od poprzednich adaptacji dlatego widzowie przyzwyczajeni do innego podejścia mogą być rozczarowani. Jednak jeśli podejdziecie do tego filmu bez porównań do poprzednich ekranizacji dostanie klimatyczne bardziej niż kiedykolwiek Gotham dobrze rozpisane warianty znanych postaci (może z jednym wyjątkiem) która jednak powinna być znacznie krótsza.

 • Mroczniejszy i posępniejszy w tonie czy stylistyce, równocześnie pozostając bardzo komiksowy, bez popadania w niepotrzebny realizm. Superbohaterskie kino detektywistyczne, z własnym (obłędnym) stylem wizualnym, skupione na Batmanie (nareszcie), ale nie ignorujące pozostałych postaci, które nie pozostają w próżni i działają na własnych zasadach. Pełna immersja ze światem przedstawionym, a zabieg z wewnętrznym monologiem protagonisty świetnie ją dopełnia.