Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź

Sebastian Chosiński

Krytyk
 • Ostatnia aktywność: 21 maja
 • Dodany: 18 sierpnia 2016

Ostatnio zrecenzowane

 • 7

  Miłość to niezwykle skomplikowana materia. Nic więc dziwnego, że powstało na jej temat tyle filmów. Także w Związku Radzieckim - kraju, w którym nawet najbardziej intymne sfery życia były zideologizowane. "Ta jedyna..." Josifa Chejfica to historia, której autor balansuje na granicy lirycznej tragikomedii i melodramatu. Z czasem przeciągając linę w tę drugą stronę.

 • 8

  W swojej kilkudziesięcioletniej karierze reżyserskiej nakręcił zaledwie sześć filmów fabularnych. Każdy z nich jednak odegrał istotną rolę w dziejach radzieckiej - i nie tylko - kinematografii. "Był sobie dziad i baba" to czwarte dzieło Grigorija Czuchraja, będące kameralnym dramatem psychologicznym, w którym pobrzmiewają echa tragedii epoki stalinowskiej.

 • 8

  Zastanawiam się, czy dzisiaj - gdy w konstytucji mamy wpisany zakaz propagowania ustroju komunistycznego - mógłby zostać zaprezentowany w telewizji jeden z najsłynniejszych powojennych obrazów Julija Rajzmana. Przedstawia on przecież mit o "dobrym komuniście" - człowieku prostym, ale uczciwym, niewykształconym, lecz marzącym o świetlanej przyszłości chłopów i robotników. W Polsce Ludowej wyświetlano go pod tytułem "Niezłomny"...

 • 6

  Brian De Palma nikomu już nic nie musi udowadniać. Ma już niemal osiemdziesiąt lat na karku i nakręcił wystarczająco dużo arcydzieł, aby zajmować poczesne miejsce w panteonie najwybitniejszych reżyserów XX wieku. Właśnie, XX, bo w XXI radzi już sobie znacznie gorzej. Oparty na scenariuszu Norwega Pettera Skavlana thriller "Domino" nie pozwala, niestety, zmienić tego zdania.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Najbardziej odrębnie ocenione

Średnio ocenia o 0.7 wyżej niż inni krytycy

Jeżeli jesteś Sebastian Chosiński, to możesz połączyć konto z profilem krytyka i uzyskać dostęp do panelu administracyjnego krytyka. Połącz