Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Idź i patrz

1985 Film
? 10.0 0.0 4
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Szesnastoletni Flora wbrew woli matki zostaje partyzantem. Atak Niemców na obóz powstańców zmusza go do ucieczki.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Jest doskonałym przykładem obrazu uniwersalnego i niestety ponadczasowego oraz tego jak bardzo jest potrzebny głównie w formie przestrogi, szczególnie w dzisiejszym świecie.

   Więcej
  • W literaturze i kinematografii radzieckiej i rosyjskiej nie brakuje wstrząsających obrazów wojny. Jeden z najbardziej zapadających w pamięć stworzył, na podstawie twórczości Alesia Adamowicza, Elem Klimow. Zrealizowany przez niego w połowie lat 80. ubiegłego wieku na terenie radzieckiej Białorusi dramat "Idź i patrz" po dziś dzień nie pozostawia widza obojętnym, stanowiąc niezwykle dobitne i wyraziste oskarżenie wynaturzeń obu totalitarnych ideologii.

   Więcej
  • Sztuka najwyższych lotów, taka, która uczy i przestrzega i nigdy już z głowy nie wyjdzie. Tak, jak na początku ująłem, to film, do którego nigdy więcej nie będziecie chcieli wrócić, ale po jego zobaczeniu będziecie dużo bogatsi. A to bezcenna rzecz.

   Więcej
  • Fenomenalny film przesycony ogromnym ładunkiem emocjonalnym, który niezwykle silnie oddziałuje na naszą psychikę nie pozwalając pozostać obojętnym na poruszony problem. Ukazany na ekranie ogrom okrucieństwa oraz twarz głównego bohatera w ostatniej scenie pozostają w naszej pamięci przez bardzo długi czas po końcowych napisach.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Traumatyczna podróż razem z bezczynnym obserwatorem, którego zmieniająca się na przestrzeni filmu twarz mówi wszystko czego potrzeba. Ciężko znaleźć jakieś inne dzieło, które równie dobrze ukazałoby terror wojny z perspektywy prostych ludzi.

  • Na razie 8,5 - nie sądziłem, że będę pełen tak skrajnych emocji. Jest to film tak surowy, skrajnie ciężki, przechadzający się gdzieś między metafizycznym i pełnym symboliki a przytłaczającym realizmem kinem, że z początku ciężko mi było zrozumieć intencje reżysera. Miałem problem z pierwszą połową filmu i dość nierównym wykonaniem. Ale druga połowa, zwłaszcza zakończenie, to iście emocjonalna i bolesna przejażdżka, która wymyka się łatwym opisom.

  • Filmowe zejście do piekła, którego nie da się zapomnieć.

  • To jeden z tych filmów, który każdy powinien w życiu obejrzeć