Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Akademia pana Kleksa

2023 Film
5.0 10.0 0.0 17
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.1
Negatywnie oceniony przez użytkowników

"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Chwile po seansie trudno otrząsnąć się z tego co się ujrzało.A niestety wielce zapowiadana historia Ambrożego Kleksa jest jednym wielkim nieporozumieniem.Jak ma Kleks uczyć empatii,magii,wykrzesać co najlepsze z dziecięcej wyobraźni skoro sam film tego nie posiada.Scenariusza tam nie ma-to zlepek większych/mniejszych aforyzmów które mają chwycić za serca-co tego nie czynią.Chaotyczny,nijaki,pełen dwuznacznych treści,przepełniony niepokojącymi aluzjami.Nic tu nie gra,nic nie wybrzmiewa.

  • Niewiele jest tak źle zmontowanych filmów jak ten. Tak samo ciężko jest szukać jakiegoś innego ,,dużego" projektu w polskim kinie, który byłby na taką skalę pozbawiony spójnej wizji. Nowy Kleks jest dziwnym miszmaszem wszystkiego, w którym nikt nie zadbał o logiczną fabułę z pełnoprawnymi postaciami. I niech nikt nie da się przekupić przepastnymi widokami oraz różowym color gradingiem w stronie wizualnej, bo film wcale nie wygląda dobrze. Całość jest absolutnym koszmarem.

  • okropny film. Nie znałam nigdy Brzechwy aż tak dobrze, ale to bajka pod wieloma aspektami dwuznaczna.

  • znacie ten moment gdy po seansie zatyka z wrażenia? to właśnie tak było zatkało i nie wiem co to było

  • Spektakularna porażka polskiego kina familijnego. Spory budżet nie przełożył się na efekt. Film jest zbyt mroczny dla młodego widza. Zbyt odległy do pierwowzoru dla pamietających wersję z lat 90-tych. A dla amatorów kina grozy zbyt infantylny i głupi scenariuszowo. Do tego fatalne wybory castingowe. Tylko Stenka i Stankiewicz się bronią. Pierwsze kinowe rozczarowanie 2024.

  • Wspaniała i niesamowita przygoda.

  • Mimo ciekawych elementów, ostatecznie film jest zarżnięty przez niedopracowany scenariusz, czerstwe, niewiarygodne dialogi i paskudny montaż.