Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Akademia pana Kleksa

2023 Film
5.2 10.0 0.0 18
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.1
Negatywnie oceniony przez użytkowników

"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Niewiele jest tak źle zmontowanych filmów jak ten. Tak samo ciężko jest szukać jakiegoś innego ,,dużego" projektu w polskim kinie, który byłby na taką skalę pozbawiony spójnej wizji. Nowy Kleks jest dziwnym miszmaszem wszystkiego, w którym nikt nie zadbał o logiczną fabułę z pełnoprawnymi postaciami. I niech nikt nie da się przekupić przepastnymi widokami oraz różowym color gradingiem w stronie wizualnej, bo film wcale nie wygląda dobrze. Całość jest absolutnym koszmarem.

Komentarze 0

Nie znaleziono komentarzy.