Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Akademia pana Kleksa

2023 Film
5.2 10.0 0.0 18
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.1
Negatywnie oceniony przez użytkowników

"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Chwile po seansie trudno otrząsnąć się z tego co się ujrzało.A niestety wielce zapowiadana historia Ambrożego Kleksa jest jednym wielkim nieporozumieniem.Jak ma Kleks uczyć empatii,magii,wykrzesać co najlepsze z dziecięcej wyobraźni skoro sam film tego nie posiada.Scenariusza tam nie ma-to zlepek większych/mniejszych aforyzmów które mają chwycić za serca-co tego nie czynią.Chaotyczny,nijaki,pełen dwuznacznych treści,przepełniony niepokojącymi aluzjami.Nic tu nie gra,nic nie wybrzmiewa.

Komentarze 0

Nie znaleziono komentarzy.