Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko - pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba... A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę.
- Aktorzy: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska i 15 więcej
- Reżyser: Kuba Michalczuk
- Scenarzysta: Marek Modzelewski
- Premiera kinowa: 27 sierpnia 2021
- Premiera światowa: 27 sierpnia 2021
- Ostatnia aktywność: 28 marca
- Dodany: 18 czerwca 2021
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Czasami miałem jedynie odczucie, że wstawki z kucharzem i kierownikiem sali, które miały być takim lekkim przerywnikiem w głównym wątku, były zbędne. Odbiegały powiem poziomem humoru od całości filmu. Ale oprócz tych krótkich wstawek wszystko inne zostało dopracowane przez Michalczuka w najdrobniejszym szczególe. Jestem bardzo ciekaw, co ten młody reżyser jest nam w stanie jeszcze zaproponować.
-
Bawiłam się bardzo dobrze i sadząc po reakcji widowni, inni też. Frekwencja w kinach dopisała, więc istnieje szansa, że w przyszłości dostaniemy więcej tak dobrze zrealizowanej, inteligentnej rozrywki.
-
Jasne, pachnie teatrem na kilometr, ale i na wielkim ekranie wypada wspaniale.
-
Tuż po seansie chciałem nagrodzić "Teściów" sześcioma kieliszkami na dziesięć. Zasłużyli jednak na nieco więcej. Dlaczego? Debiutant - Jakub Michalczuk potrafił oddać atmosferę większości polskich wesel, a Englert czarował długimi ujęciami. I najważniejsza zaleta - czworo znakomitych aktorów dało popis wysokich umiejętności. Była między nimi totalna chemia, gorąca jak wrzątek.
-
Więc "Teściowie" mnie bardzo zaskoczyli, serwując sprawną mieszankę komedii i tragedii bez pokazywania patologii w stylu Smarzowskiego czy Wyspiańskiego.
-
Dialogi, które bawią, skłaniają do myślenia, a przy swoim ironicznym wydźwięku trafiają szpilką w serce, są odpowiednio doszlifowane przez obsadę. Pozytywna reakcja publiczności mówi sama za siebie.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Ten film zaskakuje.Pierwsze co rzuca się w oczy to świetna operatorska robota-to jak ten film wygląda,jak poprowadzona jest kamera,jakie zabiegi stylistyczne są wykorzystane wynosi te produkcje naprawdę na skale światową.Jest świeżo,energicznie,z pomysłem.Dzięki temu również i narracja jest płynna,scalona,mocno osadzona w obrazie.Narracyjnie to film schematyczny,gdzie historia naprawdę już dobrze Nam znana,ale dzięki rzemieślniczej pracy i świetnemu aktorstwu ogląda się to z wielką przyjemnością
-
Jeśli przenosić sztukę teatralną na grunt kina, to właśnie w taki sposób. Zachwycająca operatorska robota i olśniewająca obsada. Cały zespół aktorski błyszczy i zasługuje na minione i przyszłe peany do kwadratu. Michalczuk znajduje niezły balans w swojej opowieści i mimo dopychania kolejnych często przemielonych stereotypów wychodzi mu świeże dzieło. Czasami jednak potrafi przegiąć i zaserwować żart raczej nie przystający do reszty (np. postać księdza), innym razem przegina z dramatycznością.
-