Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Nasze magiczne Encanto

2021 Film
7.9 10.0 0.0 10
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Dziewczynka pochodzi z kolumbijskiej rodziny, która obdarzona jest magicznymi mocami. Niestety ona sama nie posiada tego daru.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Disney znowu na fali.Jego tegoroczna kolumbijska opowieść to piękny ukłon w zabobony ale również i kulturowość tego regionu.Oscyluje w piękne barwy,muzykę-animacja jest bez żadnych zastrzeżeń.Sama historia jest kameralna,osadzona w konfliktowym kręgu rodzinnym-nie popada w nurt przerysowania.I jak to zwykle bywa w animacjach,i tu przepiękny przekaz dotyczący rodziny i tego,że czasem dar nie musi być widoczny na pierwszy rzut oka i nie warto oceniać kogoś jedynie po okładce.Mądrze,z klasą.Brawo

  • Podoba mi się kameralność historii i przedstawienie konfliktu. Reszta jest raczej tylko w porządku, choć z tegorocznych animacji Disneya tą najbardziej lubię.

  • Naprawdę dobrze zarysowano konflikt w rodzinie, film posiada naprawdę sympatyczną główną bohaterkę, a do tego całość zachwyca warstwą wizualną i muzyczną.

  • Ciężko się nie zachwycać dynamiką postaci, kolorami i latynoamerykańskimi rytmami, przy których ciężko utrzymać nogę w jednej pozycji. Całość dość łatwo wpada w oko i ucho, bo to przecież Disney. Najmniej dojeżdża jednak scenariusz, w którym morał, zwarty character arc i fabuła z wyraźnymi konfliktami są w sporym stopniu rozmyte.

  • Przyjęło się nie rozmawiać o Brunie, ale muszę zacytować jego słowa, bo gość trafnie podsumował film: Oj, umknęło mi chyba coś ważnego. Mi również bo scenariusz przypomina bardziej drugi draft aniżeli dokończony film. Jak na historię opartą na relacjach rodzinnych mało tu rozwoju relacji. Postaci są barwne, ale po co napisać im sensowne wątki - wystarczy że zaśpiewają piosenkę i cyk problem z głowy, można się wreszcie przytulić. Fasada Encanto może i bogata, wnętrze jednak wydaje się mieć braki.

  • Poza świetnymi piosenkami (w wersji angielskiej) film oferuje niewiele nowego w porównaniu z innymi animacjami ostatnich lat.

  • Zaledwie przystępny film, który nie zawsze trafia celnie w odpowiednie nuty. Zdarza się, że błyszczy muzyczne, ale też i wykoleja się w swojej narracji i może w niezbyt satysfakcjonujący sposób wyciągać wnioski...