Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
7.6 10.0 0.0 11
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Grupa młodzieży kończąca naukę w gimnazjum przygotowuje się do ostatniej imprezy.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Dobry debiut i duży potencjał na wyjątkowy autorski język u polskiego filmowca. Widać tu podobny sposób obserwacji jak u Gusa Van Santa, gdy twórca łapie emocje ze spojrzeń, z mimiki i z gestów.

   Więcej
  • Po "filmowym potworku" pt. "#Jestem M. Misfit" niemal wszyscy stracili nadzieję, że w polskim kinie ktokolwiek opowie wreszcie o dojrzewaniu i pierwszych razach na serio, bez tony kiepskich żartów o "gimbazie". Aż tu nagle objawienie. Pewien absolwent Szkoły Filmowej w Katowicach postanowił, że inaczej sportretuje nastolatków. Szczerze i dość oryginalnie pod względem estetyki i formy. Unikając przy tym moralizatorstwa. Jak dobrze, że mu się udało.

   Więcej
  • Pełen nostalgii za młodością, opowiedziany uniwersalnym językiem. Dynamiczny technicznie, z całym katalogiem trącących starocią hitów, ale też nowszych, kapitalnie wyprodukowanych piosenek. Plastycznie film prezentuje się fenomenalnie, a jego fluorescencyjne rzuty światła nadają całości fajnie młodzieżowy, instagramowy ton.

   Więcej
  • Debiut fabularny Dawida Nickela jest jednak czymś więcej, niż niezależnym, niskobudżetowym, zaangażowanym społecznie filmem o młodych ludziach. To przede wszystkim bardzo rzadkie w naszym kraju, naprawdę udane kino inicjacyjne. Kino, które zamiast oceniać dokonania bohaterów, wręcz cieszy się z ich obecności na ekranie.

   Więcej
  • Jego film rozprawia się z polskimi kompleksami, z kinem nieustannie aspirującym, pokazującym wykoncypowane historie dalekie od prawdy - albo przeestetyzowane, albo zbyt zohydzone. Na tle dominujących opowieści o spolaryzowaniu społeczeństwa Nickel wyróżnia się empatią i otwartością. Autor łamie stereotypy nie tylko przy okazji głównej opowieści - także tło wydarzeń przedstawiane jest bez wartościowania go.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Wiarygodnie przedstawia młode pokolenie, nawet jeżeli są tu problemy z narracją i trzeba zaakceptować fakt, że starsi ludzie grają nastolatków.

  • Neonowo, energetycznie, ale wciąż małomiasteczkowo. Historie młodych bohaterów ukazane są bezpretensjonalnie, a reżyser obdarza ich czułością, dzięki czemu obraz uderza tam, gdzie ma uderzyć.

  • Bardzo fajny slice of life! Trochę niewykorzystany wątek Chomika. Czasem dialogi cringe

  • Mam trochę problemy z narracją, ale przy tym doceniam historię za naturalne opowiadanie o nastolatkach. Poza tym bardzo spodobała mi się estetyka.

  • O tym co pierwsze i najintensywniejsze w życiu - miłość, seks, używki. O nastolatkach bez boomerskiej perspektywy + nowe twarze na ekranie (Drzymalska, Matczak, Sitnicki, Kaczmarek, Świątkiewicz, Wróblewski). Będzie o nich głośno!