Sound of Metal

2019 Film
7.9 10.0 0.0 15
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.8
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8.5

  To obraz skromny w środkach,skromniejszy jeszcze bardziej w słowach,gdzie wraz z fabułą traci dźwięk,traci to co nadawało sens bohaterowi.Oglądało się to z przejęciem,trudnym do wytłumaczenia.Trzeba pochwalić dwie,jakże piękne i mądre męskie role.I ten tytułowy dźwięk metalu tworzący jakże specyficzną klamrę kompozycyjną która sprawia,że pojawia się pytanie.Czy aby na pewno warto wracać za wszelką cenę do tego co się utraciło?A może lepiej zaakceptować nowe-mieć tę odwagę.Bezkompromisowy film.

 • 7

  Obawiałem się, że to film jednej sztuczki, ale okazał się być subtelnym kinem (może trochę zbyt subtelnym, co niektórym będzie przeszkadzać) ze spójną, ważną historią.

 • 8.5

  Ten film odcisnął we mnie rzeczy, których bym się nie spodziewał. Marder rysuje portrety bardzo wiarygodnie, do niewielu elementów można się tutaj przyczepić (jeśli już to pewnie byłby to wątek uzależnienia). W fantastyczny sposób ujmuje temat, który mógł zostać spłycony i przeobrażony w coś dużo bardziej banalnego. Miast tego jest nienachalnie i przejmująco, i co najważniejsze – autentycznie. Ahmed przechodzi samego siebie, to zdecydowanie jedna z najlepszych kreacji roku. Zachwyt!

 • 9

  Mega solidna dawka filmografii, świetnej historii i to genialnie pokazanej, aktorstwa i mega zmontowanego dźwięku.

 • 9

  Oszczędny w słowach film o tym, gdy twoje życie dramatycznie się zawala. Świetne pokazanie społeczności głuchych. Riz Ahmed i Paul Raci znakomicie wypadają w swoich rolach. Symboliczny jest tutaj wręcz tytuł filmu, gdzie dźwięk metalu towarzyszy nam z początku filmu i pod jego koniec, zaś całość zostaje ujęta w równie symboliczny sposób.