Nowy początek

2016 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
7.8
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po serii lądowań obcych na Ziemi wojsko werbuje ekspertkę lingwistyki, której zadaniem jest odkrycie nastawienia przybyszy z kosmosu.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 9

  Dennis bierze niczym Alex Garland w Ex Machinie motyw, który został wyeksploatowany w kinie po to, aby zrobić z nim coś oryginalnego i ciekawego. Zrobił to na tyle umiejętnie, że nie można mówić o Nowym początku jako jakimś głupim filmie o przyjeździe kosmitów, bo to naprawdę inteligentnie napisany dramat z elementami S-F, które zostały na tyle umiejętnie połączone z nim, że nie ma problemu z traktowaniem tej historii poważnie. Jeden z najlepszych filmów tego gatunku w tej dekadzie.

 • 9

  Mój mózg się usmażył. But I'm not mad. Polecam na ślepo to obejrzeć

 • 9

  "Language is the first weapon drawn in a conflict." Byłby idealny, gdyby nie łopatologia od połowy filmu, ale niesamowita Amy Adams (brak chociaż nominacji do Oscara za tę rolę nadal mnie boli), niepokojąca oraz fascynująca muzyka Jóhannssona, a także zapierające dech w piersiach zdjęcia, zdecydowanie ją rekompensują.

 • 8

  Zaczął się rewelacyjnie. Później ciut gorzej, ale jako całość i tak jest bardzo dobrze. Przekombinowana końcówka. Największy zarzut mam do kreacji obcych.

 • 8

  Nie zachwycił. Bardzo dobra historia "miłosna", nie za fajni "obcy". Fajne przesłanie, trochę idiotyzmów (dom, bomba, prometeuszowskie zachowanie bohaterki).
  A opowiadanie polecam przeczytać.