Matrix

1999 Film
? 10.0 0.0 7
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
8.3
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Haker komputerowy Neo dowiaduje się od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 10
  Red

  Zdecydowałem się ponownie obejrzeć Matrixa po wielu latach i moja ocena uległa zmianie z 8 na 10. To jak ten film po 20 latach dalej się trzyma to coś niesamowitego. Wiadomo znajdzie się trochę irracjonalnych momentów, ale jeżeli tworzy się tak wizjonerski film jak Matrix, to trzeba liczyć się z tym, że niekiedy nie wszystko będzie "po naszemu", inaczej straciłby swój cały urok. Pomysł i scenariusz to istny brylant, ale jeszcze zrealizować to w TAKI sposób - czapki z głów!

 • 6

  Wzięłam się za obejrzenie tylko dla tego, że to przecież TEN Matrix o którym się tyle wspomina, a tu takie wydmuszki. Trochę się zawiodłam.

 • 7

  "Matrix" jest idealnym przykładem filmu, gdzie obcujemy z czymś zupełnie innym, wykraczającym poza wyobraźnię innych reżyserów. I jest to obraz niepokojący w całej swej krasie.

 • 7

  Wstyd się przyznać, ale swoją pierwszą styczność z tym dziełem, miałem z dwa tygodnie temu. Tak, dopiero teraz. Po blisko 20 latach od premiery. Film zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Akcja, aktorstwo, świat przedstawiony. Kto jeszcze jakimś cudem się z tym dziełem nie zapoznał, to polecam. Ketsevil

 • 8

  To jeden z filmów, które ukazują potęgę kina w wpływaniu na rzeczywistość i dokonywaniu zmian w jej postrzeganiu. Świat po filmie Wachowskich po prostu już nigdy nie będzie taki sam. W swoich czasach kamień milowy, ale i dziś wciąż robi wrażenie. Człowiek zawsze będzie się już zastanawiał, którą tabletkę by wybrał.....