
Burzliwe dzieciństwo aktora Otisa Lorta oraz jego lat młodzieńczych, kiedy to za pośrednictwem snów i kina próbuje pogodzić się z ojcem.
- Aktorzy: Shia LaBeouf, Lucas Hedges, Noah Jupe, Byron Bowers, Laura San Giacomo i 15 więcej
- Reżyser: Alma Har'el
- Scenarzysta: Shia LaBeouf
- Premiera kinowa: 6 grudnia 2019
- Premiera światowa: 25 stycznia 2019
- Ostatnia aktywność: 11 października 2023
- Dodany: 6 września 2019
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Najważniejsze jest jednak to, że Shia LaBeouf przy pomocy Almy Ha'rel zdołał zmierzyć się ze swoimi demonami, wyjść z tego starcia obronną ręką i podzielić się ze światem nadzwyczaj intymnym efektem końcowym. Już za samą odwagę należą się brawa.
-
LaBeouf ze spokojem zdaje się więc szarpać za emocjonalne struny nie tyle widza, co przede wszystkim samego siebie.
-
Debiutująca za kamerą filmu fabularnego reżyserka Alma Har'el nie popełnia większych błędów, ale niczym też nie zachwyca.
-
Trzeba jednak zaznaczyć, że przy całym ciężarze bagażu emocjonalnego, jaki Labeouf składa na barki widowni, "Słodziak" jest filmem zaskakująco przystępnym, a zarazem niepozbawionym humoru. Jest to zasługa scenariusza, który mimo że skupia się na dramatycznych wydarzeniach, nie zamyka się na zabawne, często absurdalne pomysły, ale też świetnie zgranego aktorskiego tria sprawnie prowadzonego przez stojącą za kamerą Almę Har'el.
-
Dużo ostatnio mówi się o czułości i "Słodziak" to film, który obdarza tym uczuciem wszystkich swoich, jakże niedoskonałych, bohaterów. Warto więc wybrać się do kina i spędzić z nimi te półtorej godziny, choć efekt oddziaływania filmu zależeć już będzie od naszej indywidualnej wrażliwości.
-
Jest skierowany bardziej do samego twórcy niż widza. Odbiorca jest jedynie świadkiem procesu, a nie jego częścią. Oczywiście "Słodziak" to także uniwersalna historia o toksycznej relacji, przemocy i dorastaniu. Przede wszystkim jednak jest to osobiste wyznanie Shii LaBeoufa i rozliczenie z traumatyczną przeszłością.
-
Słodziak udowadnia, że kino może leczyć rany, pozwala pokazać wiele perspektyw i odtworzyć życie ludzi, którzy w naszym sercu mają zarezerwowane specjalne miejsce. Jest to też pewnego rodzaju lekarstwo - poprzez zgłębienie przeszłości wywoływany jest pozytywny skutek w przyszłości.
-
-
Recenzje użytkowników
-
10 American Film Festival.Do scenariusza nie mogę się tu przyczepić,historia jaką przedstawia Nam Shia LaBeouf na pewien sposób szokuję,nie pomyślałbym nawet,że jest z Niego tak dobry scenarzysta-postaci są świetne nakreślone,odpowiednio rozbudowane,mające w sobie pewną zagadkowość.Oczywiście widać elementy autobiograficzne-LaBeouf od pewnego czasu słynie ze swoich dziwnych zachowań-po tym filmie zaczynam je rozumieć.Nie kupuję trochę niektórych jakby zabiegów stylistycznych.Stąd też taka ocena
-
6.56 listopada 2019
- 8
- Skomentuj
-
-
Kino terapeutyczne o tym jak rodzice mają wpływ na nasze przyszłe życie. Porządne z równie porządnym aktorstwem ale nie doświadczyłem tu większych emocji.
-
6.528 grudnia 2019
- 1
- Skomentuj
-
-
Trudne jak dzieciństwo bohatera. Recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/2019/12/12/Słodziak-–-traumatyczne-dzieciństwo-ocena-510
-