7.1 10.0 0.0 30
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.7
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym...

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 6

  44Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.To kino specyficzne.Nie każdemu przypadnie do gustu.Opowieść jest w sumie osadzona na pewnego rodzaju domysłach,które z czasem przybierają na autentyczności.Akcja osadzona jest w czasach gdzie wszystko może się zdarzyć-rzeczywiście ludzie tak uważają,a raczej główny bohater,który nie może wybić się z artystycznej przepaści przez brak realizmu.Kino ciche,ale jakby rozbuchanej formy-wszystko jakby ściśnięte w czasach powojennych.I Wilczak w roli życia.Ciekawe

 • 5

  Nuda panie, nie się nie dzieje. Pierwsza połowa intryguje, ale Pan T. nie ma dużo do zaoferowania gdy już odkrywa karty. Mimo ciekawej formy, film jest bardzo pretensjonalny i miejscami archaiczny. Kino dla podstarzałego inteligenta, który przespał kilka epok w rozwoju kinematografii.

 • 6

  Kiedy już daje konkrety to jest bardzo dobrze, ale niestety przez większość czasu rzeczy się dzieją, ale nic nie wnoszą. Zmarnowany potencjał na coś lepszego.

 • 6

  Przez większość czasu stoi praktycznie w miejscu, jednak strona techniczna oraz Paweł Wilczak w tytułowej roli ratują praktycznie całość.

 • 7

  Mega solidny film, super aktorstwo i naprawdę fajne zdjęcia. Dialogi nie nudzą