
Cameron zostaje przyłapana w intymnej sytuacji. Ciotka zawozi ją do Bożej Obietnicy, gdzie nastolatka ma uzdrowić się z homoseksualizmu.
- Aktorzy: Chloë Grace Moretz, John Gallagher Jr., Sasha Lane, Forrest Goodluck, Jennifer Ehle i 15 więcej
- Reżyser: Desiree Akhavan
- Scenarzyści: Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele
- Premiera kinowa: 25 stycznia 2019
- Premiera światowa: 22 stycznia 2018
- Ostatnia aktywność: 30 sierpnia 2024
- Dodany: 19 lipca 2018
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Świetne połączenie komedii i dramatu, które zostało docenione na festiwalu w Sundance, zachwyca lekkością opowiadania. Co prawda reżyserka podchodzi do tematu dość ostrożnie i daje przestrzeń na nastoletnie rozważania, potrafi zaintrygować i prawdziwie wzruszyć.
-
Zaskakująco lekkie i dowcipne kino, które z humorem przedstawia ważny i niesłusznie dotykający wiele osób problem, ale jednocześnie stawiający nacisk na udramatyzowanie tam, gdy jest to narracji najbardziej potrzebne. Do tego doskonałe aktorstwo i dostajemy niepozorny film, świetnie balansujący między dramatem a komedią.
-
Doskonała w głównej roli Chloë Grace Moretz daje widzom odczuć, jakim piekłem musi być takie miejsce dla wrażliwego nastolatka.
-
Desiree Akhavan nie odrzuca trudnych pytań, np. o to, jak można wykorzystywać zagubienie dzieciaków i wymagać, by wyparły się części siebie, stawia na komediodramat spod znaku tzw. coming-of-age story. Wydaje się akceptować pewne uproszczenia, jakie niesie ta formuła, bo uznała, że zyskuje na niej więcej niż traci: może podjąć trudny temat z humorem i nutą nostalgii.
-
Paradoksalnie, "Złe wychowanie Cameron Post" to stosunkowo ciepły i pełen obiektywizmu film o trudach dojrzewania. Nie w poszukiwaniu tożsamości, tylko w fałszywie pojmowanej miłości rodziców, którzy się wstydzą bądź zwyczajnie nie chcą zrozumieć swoich dzieci.
-
Stonowana kolorystka zdjęć oraz doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa przenoszą nas skutecznie w epokę lat 90. poprzedniego stulecia. Choć nie ma tu mowy o nostalgicznej podróży do dawnych czasów. Dobre aktorstwo, celne poczucie humoru i balansowanie na granicy komedii i dramatu wychodzi filmowi na dobrze.
-
Reżyserka obsypanego nagrodami "Appropriate Behavior" ponownie z powodzeniem opowiada o samotności, politycznej poprawności i szukaniu siebie. Świetnie rozumie pytania i wątpliwości, z którymi codziennie zmaga się Cameron, ale jednocześnie nie pozwala sobie na łatwe odpowiedzi. To ogromna siła tego filmu, bo chociaż w polskich kinach ostatnio nie brakuje historii coming-of-age, to wiele z nich traktuje temat dorastania w sposób uproszczony.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Ma w sobie pewną wartość, bo dobrze mówi o tematach, które podejmuje, a do tego mogłem się utożsamić nieco z tymi postaciami. Trochę mi brakuje filmów o tej tematyce, które byłyby właśnie dla odbiorcy w nastoletnim wieku (wiem, że był ,,Love, Simon", ale umówmy się, jak dużo takich produkcji powstaje?).
-
W prosty, łatwy i przyjemny sposób pokazuje naprawdę trudny i ciężki temat, i choć może nie przekazywać w związku z nim nic odkrywczego, to jednak nie to jest jego celem - dla "Złego wychowania" (fuj, polski tytuł) najważniejsi są bohaterowie, a nie to, jak masywnym morałem dostaną po głowach widzowie. Lekko, zwiewnie, wzruszająco i zabawnie - więcej nakręconych z taką gracją filmów, proszę.
-