Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Squid Game

2021- Serial
7.8 10.0 0.0 14
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
6.7
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Setki spłukanych graczy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka - przerażająco wysoka.

  • Recenzje krytyków

    • Wysoki poziom brutalności wielu scen powoduje, że "Squid Game" zdecydowanie nie jest odpowiednim serialem zarówno dla młodych widzów, jak i dorosłych, którzy nie przepadają za widowiskami pełnymi przemocy i okrucieństwa. Zresztą już w pierwszym odcinku czeka nas prawdziwa huśtawka nastrojów, gdyż interesująca opowieść obyczajowa niepostrzeżenie przemienia się w prawdziwy horror.

      Więcej
    • Czy zatem, jak donosi pełen mniej lub bardziej wykwintnych komentatorów internet, ten utwór to istotnie "hiperpopkulturowy sos"? Choć bez wątpienia obraz ten jest przejaskrawiony i groteskowy, to jestem przekonana co do tego określenia. Z pewnością jednak "Squid Game" już w pierwszym odcinku, jak gdyby przy użyciu pipetki, wpuszcza w nas jak do fiolki krwawy płyn, który dyfuzyjnie rozchodzi się w jasnym roztworze świadomości społecznej i indywidualnej odbiorców niczym wybornej jakości trucizna.

      Więcej
    • Jeśli lubicie produkcje, w których przywiązujecie się do bohaterów - łapcie za Squid Game. Będziecie potem płakać, ale kaman, czy to nie o to chodzi w kinie w ogóle, żeby budzić emocje?

      Więcej
    • Ja się bawiłem świetnie, pomimo kilku wad, infantylizmu czy dziwactw. Oby do następnej gry!

      Więcej
    • Dong-hyuk Hwang łączy przymiotniki: infantylny z dramatycznym, cukierkowy z krwawym, czerwony z zielonym. I choć ktoś powie, że były już zbliżone pod względem takiej kreatywności w budowaniu filmowego świata historie, a na Netflixie pojawił się wcześniej inny serial, w którym niebezpieczne gry napędzały fabułę, czyli japoński "Alice in Borderland", to trudno nie zgodzić się z wieloma głosami, że ten koreański hit jest bardzo oryginalny.

      Więcej
    • Jednakże jest w tym wszystkim więcej elementów, które pozytywnie zaskakują pozwalając na nieco świeżości w tej skostniałej formie. Bez nich to byłby dalej naprawdę przyjemny serial, ale "Squid Game" z pewnością zyskuje na elementach, których mogło mi trochę brakować w innych produkcjach.

      Więcej
    • Porywający, nietuzinkowy i brutalny serial, który pozostawia w zadumie.

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Squid Game posiada wiele składowych dobrze Nam wszystkim znanych, bo nie trudno znaleźć porównania do wielu franczyz kinowych czy też serialowych. Jednakże ogląda się to świetnie i zaciekawia na tyle,że trudno oderwać od tego oczy.
      Sezon 1 - 6.5 - Posiada kilka wad-zwłaszcza jest problem z balansem między akcją a ekspozycją, sporo infantylizmu i dziwactw-zapewne dla europejskich widzów niezrozumiałe.Finał sezonu pozostawia wiele do życzenia.
      Sezon 2 - ???

    • Alice in Borderland, chyba mi bardziej siadło. Nie jest to zbyt oryginalny pomysł, ale jednak wciąga i nie sposób się na nim nudzić. Początek znacznie lepszy niż druga połowa, często też się nie trzyma kupy (równe szanse), ale wizualnie i pod względem realizacji zdecydowanie nadrabia. Na wielki minus gra aktorska i dialogi "Vipów".

    • Mimo dwóch zbędnych wątków dziejących się obok głównej gry, Squid Game stanowi naprawdę porządny kawałek serialu, w którym zastanawiasz się, w jaki sposób pozostali przy życiu gracze poradzą sobie z kolejnymi rundami. Szkoda tylko, że 2. połowa finałowego epizodu rozczarowuje.

    • ......................nic. nie mam na to słów. żadnych

    • Fajne choć sceny przeciągane na siłę, za dużo gadania.

    • Z odcinka na odcinek jest relatywnie coraz gorzej – finał tylko temu dowodzi. E06 zaś to jeden z największych udanych szantaży emocjonalnych, jakie widziałem. Bardzo dużo mieszanych uczuć, ale warto mieć odhaczone, bo to jeden z fenomenów dzisiejszej telewizji.

    • Pieniądze nie dają szczęścia. Im więcej ich masz, tym więcej chcesz. Zamiast zapełnić pustkę, tworzą ją.