Aktualizacja serwisu! Seriale, dziennik obejrzeń, "moja strefa", import i eksport, komentarze, konwersacje i wiele więcej. Sprawdź

Katarzyna Szkaradnik

Krytyk
 • Ostatnia aktywność: 7 lutego
 • Dodany: 13 kwietnia 2018

Ostatnio zrecenzowane

 • ?

  Niezależnie od konfuzji poniektórych krytyków film Hoopera także roztacza tę aurę widowiska muzyczno-plastycznego oszałamiającego i porywającego dźwiękami, barwami i ruchem. Momentami dziki, dziwaczny, surrealistyczny, stanowi przekorny pean na cześć ludzkiego piękna i kreatywności, a jednocześnie na cześć "the mystical divinity of unashamed felinity".

 • ?

  Błyskotliwy i szalony pomysł na fabułę rozmywa się w mdłym romansie, obliczona na masową publiczność produkcja omija niebezpieczny grunt, podobnie jak protagonista, tak i twórcy filmu idą na kompromisy. Jednak z drugiej strony, wszystkie powyższe zarzuty okazują się nieistotne, a potknięcia czy płycizny scenariuszowe można wytłumaczyć konwencją i przypisać "licencji poetyckiej", jeśli komuś zależy po prostu na sympatycznej rozrywce.

 • ?

  Niewątpliwie dodaje mu uroku oprawa wizualna i muzyczna: zdjęcia Erika Molberga Hansena, dynamiczne, a równocześnie operujące szerokimi kadrami, świetnie komponują się z emocjonalną muzyką Nicklasa Schmidta. Za główny atut "Młodości Astrid" należy jednak uznać tytułową rolę Alby August, dzięki której film pochłania i oddziałuje tak, że można mu wróżyć jeszcze wiele nagród publiczności.

 • ?

  Mimo pewnych wątpliwych rozwiązań reżyserskich Mészáros "Zorzą polarną" potwierdza swój status mistrzyni rozrachunków z osobistą, narodową i europejską pamięcią. Wybierając melodramat, siłą rzeczy operuje patosem, uproszczeniami, sensacyjnymi zwrotami akcji itp., niemniej mamy do czynienia z filmem nie tylko "dobrze skrojonym", ale również niepokojącym i ważnym.

Jeżeli jesteś Katarzyna Szkaradnik, to możesz uzyskać dostęp do panelu administracyjnego krytyka.