Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Między nami żywiołami

2023 Film
7.2 10.0 0.0 23
Pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Para przeciwnych sobie żywiołów Ember i Wade wspólnie ratuje miasto przed zagładą.

 • Recenzje krytyków

  • Między nami żywiołami należy więc potraktować jako dobrą zabawę w wymyślonym świecie, w którym pojawią się bolączki naszej codzienności, ale nie traktować personifikacji bohaterów jako konkretnego odwzorowania rzeczywistości. Przyjąć animację z dobrodziejstwem inwentarza i po prostu oddać się kinowemu eskapizmowi.

   Więcej
  • To dość dziwne zwierzę. Fabularnie to wtórna, zbyt znajoma historia, choć bywa czasem urocza, zaś technicznie jest to oszałamiające cudeńko. Sam nie żałuję spędzonego czasu, jednak nie mogę odnieść wrażenia niewykorzystanego potencjału. Chciałoby się głębiej poznać ten świat, będący zaledwie tłem do niezłej komedii romantycznej.

   Więcej
  • Jest to film, który przekazuje wyłącznie dobre i potrzebne w dzisiejszych czasach wartości. Daleko mu jednak do największych osiągnięć studia Pixar.

   Więcej
  • Oglądając jednak "Między nami żywiołami" zapomina się o regułach rządzących światem filmu. To rozrywka, której nie warto przepuścić. Dobra zabawa i już.

   Więcej
  • W ogólnym rozrachunku produkcja wywarła na mnie duże wrażenie. W ostatnim czasie filmy Disneya produkowane są dość taśmowo i mało w nich oryginalności. "Między nami żywiołami" to w końcu dobra, zupełnie nowa produkcja, która nie boi się podejmować trudnych tematów, a jednocześnie potrafi rozbawić i wzruszyć do łez.

   Więcej
  • Między nami żywiołami muszę ocenić jednak jako film rozczarowujący, który pomimo licznych narzędzi nie dowiózł historii o ksenofobii, nietolerancji i bezpodstawnych uprzedzeniach. Mam wrażenie, że w niektórych partiach scenariusza twórcy chcieli przenieść ciężar opowieści w stronę dojrzalszej narracji, aby po chwili zorientować się, że robią animację również dla dzieci, więc spuszczali z tonu.

   Więcej
  • Po niedawnej porażce Buzza Astrala najnowsza animacja jest powrotem Pixara w wielkim stylu. To pokrzepiająca serduszka familijna opowieść, która bawi do łez, a kiedy trzeba, to wyciska łzy. Sceptycy powiedzą, przewidywalna, wtórna historia, ja powiem wartościowa i mądra bajka, po którą sięgnę jeszcze nie raz.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Między nami żywiołami to dobre odbicie się po zeszłorocznych zawirowaniach marketingowych i wydawniczych.Jeśli chodzi o historię to umówmy się jest tu parę zapożyczonych rzeczy z poprzednich animacji, ale podane w dobry sposób.Tam gdzie ma wzbudzać emocje, wzbudza.Tam gdzie ma wzruszać, wzrusza.Przesłanie co do kulturowości,rasowości bardzo na czasie i całościowa pointa jest idealnie w punkt.Do animacji nie mogę się przyczepić-klasa sama w sobie.Dobra pozycja,chociaż są lepsze animacje.

  • Schematy schematami, ale jest to tak ciepły film o odnajdywaniu siebie, że nie mam jak się na niego złościć.
   Całkiem ładne wizualia świata przedstawionego, fenomenalny soundtrack i ważne morały, a sam wątek romantyczny niezwykle mnie urzekł.

  • Sprawiające radość i działające na emocje – czyli jakby nie patrzeć typowy, solidny zarazem Pixar. Nie wgryza się jednak głęboko i czasami aż nadto prowadzi do oczywistości. Wierzchnia warstwa świetna, ale tylko tyle.

  • Jak zwykle mądra historia, ale tym razem ani wizualnie, ani też narracyjnie nie powala. Ma bardzo dziwne rwane tempo, a pretekst zagrożenia dla miasta, o ile metaforycznie zrozumiały, to dramaturgicznie leży. Całość jakoś ani nie płynie jak należy, ani tez nie rozpaliła mojego serca.

  • Romeo i Julia - żywiołowane. Przyzwoite, ale zbyt schematyczne i przewidywalne, rozczarowujące zakończenie, a Wade'a nie byłem w stanie polubić.

  • Nie dorasta do pięt portalowi kulturalnemu wodaiogien.com

  • Chociaż jest to ckliwe i prościutkie w zakresie historii, to w odpowiednich momentach działa na emocje. Jednak najlepszym elementem jest kreatywnie zaprezentowany i ładnie zanimowany świat.