Terminator

1984 Film
8.8 10.0 0.0 8
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.7
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Elektroniczny morderca zostaje wysłany z przyszłości do roku 1984, by zabić matkę przyszłego lidera rewolucji. W ślad za nim rusza Kyle Reese, który ma chronić kobietę.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Klimatyczny, mroczny, niepokojący i trzymający w napięciu klasyk. Masa funu z podziwiania niepowstrzymanego Arniego.

 • 7

  Zestarzał się, ale jest mega kultowym sci-fi. Cameron tym filmem udowodnił, że śmiało i bez kompleksów wchodzi do światowego kina.

 • 10

  Terminator który kiedyś był punktem zwrotnym w kinematografii i powiewem świeżości w kinie akcji dziś nadal robi wrażenie

 • 8

  Absolutny klasyk. Nawet jeśli parę rzeczy nieco się zestarzało to do dzisiaj wytrzymuje próbę czasu dzięki wyjątkowemu klimatowi, wciągającej akcji i Arnoldowi.

 • 8

  Całość ma już 35 lat na karku, a mimo to film godnie się zestarzał. Tytułowy czarny charakter dalej prezentuje się bardzo dobrze i stanowi faktyczne zagrożenie dla głównych bohaterów, wspomniany duet głównych postaci napisani są przyzwoicie, a całość dalej dostarcza. Na dodatek większość praktycznych efektów stoi na poziomie, a wszystko to jest budowane przez mroczny klimat, który budzi atmosferę grozy i niepokoju. Warto sprawdzić, jeśli jeszcze nie zdołaliście.