Zielony Rycerz. Green Knight

2021 Film
8.7 10.0 0.0 11
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.1
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Sir Gawain, lekkomyślny i uparty siostrzeniec króla Artura, podejmuje misję zmierzenia się z Zielonym Rycerzem.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 10

  Końcowa forma arthouse'u została osiągnięta. Audiowizualny majstersztyk o nieoczywistym bogactwie treści. Oglądałem zahipnotyzowany.

 • 9

  Loweremu udało się dostosować XIV-wieczną opowieść do filmowej konwencji. Pięknie wyglądające fantasy oraz naprawdę dobrze przedstawiony motyw coming-of-age.

 • 9

  David Lowery zawsze wie jak sprawić, żebym oglądał film oczarowany i nie myślał o niczym innym. Green Knight jest pięknie nakręcony, a do tego bierze oryginalny poemat i ciekawie go przerabia, żeby opowiedzieć własną historię. Dla takich doświadczeń chodzę do kina.

 • 6

  Film przepiękny wizualnie i dźwiękowo. Jednak przeładowanie symboliką oraz powolne tempo sprawia, że momentami film się bardzo dłuży, jest bardzo teatralny, a wiele treści musi pozostawać w sferze domysłów, bo reżyser woli pokazać kolejne ładne obrazki, niż np. rozwinąć postacie. Również kilka nietrafionych wyborów castingowych.

 • 8

  Metafizyczna baśń fantasy, gdzie poetycka reżyseria idzie w parze z bogactwem symboliki oraz pięknymi kadrami. Hipnotyzująca realizacja, podatność na interpretacje z kluczową rolą narracji wizualnej.