Aktualizacja serwisu! Sprawdź

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

2018 Film
4.7 10.0 0.0 25
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.0
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Młoda dziewczyna zostaje przeniesiona do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 3

  Film traktuje widza jak kompletnego idiotę, razi okropną fabułą pełną dziur i niedopowiedzeń, a mimo to serwuje przez jakieś pół filmu ekspozycje i w wielu momentach idzie po prostu na skróty i przyspiesza gwałtownie, by doszło do kolejnej sceny. Po raz n-ty Disney serwuje nam złoczyńcę-niespodziankę, który tym razem wypada KOSZMARNIE. CGI wygląda, jakby pochodziło z produkcji sprzed 20 lat, a całości nie pomaga średni dubbing. Już lepiej obejrzyjcie sobie "Alicję w Krainie Czarów" Tima Burtona.

 • 4

  Spodziewałam się czegoś lepszego. Historia inna niż ją znamy, a tytułowy Dziadek do orzechów miał niewielki udział w tym filmie. Ciągle mało wiem na temat tego świata i wiele tajemnic zostało jeszcze pod znakiem zapytania. Wszystko kręciło się wokół głównej bohaterki, która była ciekawą postacią, jednak mimo wszystko trochę nudną. Według mnie film dość słaby. Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia.

 • 6

  Klasyczny Disney. Kolorowo, pomysłowo. Głównie dla młodszej widowni. Najfajniejszy szczurek. Trochę mało klasycznej muzyki. Ciekawy zwrot akcji pod koniec. Broni się również aktorsko - nawet Keira Knightley odnalazła się w tej produkcji. Także Mackenzie Foy udźwignęła przeciętną fabułę. Niektóre efekty specjalne zbyt wtórne, co jednak dzieciakom nie powinno przeszkadzać. Kilka niezłych efektów 3D, natomiast wersja 4D to już tylko trzęsące się w nieodpowiednich momentach fotele.

 • 6

  Odpowiedni film na jesienno - zimowy wieczór. Ciepła, kolorowa historia. Świetne kostiumy, scenografia oraz muzyka. Mackenzie Foy spisuje się bardzo dobrze w swojej roli. Szkoda, że aktorzy drugoplanowi tak niewiele mają do zaprezentowania. Ostatni akt poprowadzony z nadmiernym pośpiechem. Film mógł być dłuższy, by widz mógł bardziej poznać cztery królestwa oraz motywacje bohaterów.

 • 3

  Ściąga z innych produkcji, a do tego samemu nie oferuje żadnych ciekawych pomysłów przez co będę go jedynie pamiętał jako jedną z paru klap finansowych Disneya.