Aktualizacja serwisu! Seriale, dziennik obejrzeń, "moja strefa", import i eksport, komentarze, konwersacje i wiele więcej. Sprawdź
6.3 10.0 0.0 21
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek - potrącenie owcy - rozpoczynający spiralę achronologii i niedorzeczności.

 • Recenzje krytyków

  • Boleśnie prawdziwy raport na temat stanu ludzi zakleszczonych w matni oszustw, wprzęgniętych w wieczne koło zdrad i uników, pokładających nadzieje w leczniczą moc upływającego czasu, gdy tymczasem tykające sekundy nie są lekarstwem, lecz słodką, mamiącą zmysły trucizną.

  • Szkoda, że na ciekawym koncepcie wyjściowym Zglińskie Zwierzęta właściwie z miejsca zdychają potrącone bezideową formalną zabawą. Ludzkie dylematy giną gdzieś w tle, niejasności migają ku naprzemiennej uciesze i konsternacji tłumu, a filmowy potencjał dogorywa z każdą kolejną sekundą bolesnego nieuzasadnienia i zmordowania. Na takie przygody dla samych przygód aż szkoda benzyny.

  • 5

   Dla mnie to mnożenie zagadek w pewnym momencie zrobiło się nużące, także niektóre pomysły reżysera, jak kot, który mówi, wydawały się przekraczać nawet bardzo tu umowną granicę między subiektywnym a obiektywnym. Ale film ma nastrój, są tu momenty zdrowego surrealistycznego humoru, a kto lubi takie ekranowe puzzle a la David Lynch, powinien czuć się mrocznym dziełem Zglinskiego usatysfakcjonowany.

  • 6

   Potrafi zachwycić przede wszystkim wyobraźnią i pomysłowością - głównie narracyjną, ale również tą w zakresie pisania dialogów czy konstrukcji bohaterów. Niemniej, za mało w tym czystego szaleństwa - za wiele natomiast wykalkulowania i jasno podsuwanych interpretacyjnych tropów, które zabijają przyjemność wychodzenia z własną inicjatywą podczas czytania ekscentrycznych wydarzeń z życia kilku osób, których łączy zbyt wiele, by mogło to być przypadkiem.

  • 4.5

   W Zwierzętach zabawa formą nie wychodzi i nie daje satysfakcji, bo nic z niej nie wynika.

  • 7

   Nihil novi, ale z jaką pasją opowiedziane! W końcu kino zupełnie niepotrzebne po wielokroć bywało tym najbardziej wytęsknionym, odsłaniającym tajniki warsztatu filmowego i jego wielką tajemnicę - wiele, oj wiele zależy od formy. Nawet jeśli czasami trzeba po nią pojechać aż do samiuśkiej CK Monarchii.

  • ?

   Narracyjne supły a la wczesny Christopher Nolan wysmarowane lepką wyobraźnią Dawida Lyncha są strukturą skomplikowaną na tyle, by widz nie zorientował się, jak niewiele struktura ta kryje.

  • 5

   Stale testuje cierpliwość widza, ale całe doświadczenie okazuje się frustrujące. Dzieje się tak głównie za sprawą fabularnej stagnacji.

  • ?

   Dziwny i intrygujący film, któremu bliżej do "Mulholland Drive" Davida Lyncha niż do poprzednich filmów pełnometrażowych twórcy "Wymyku". Zglinski sprawnie łączy formułę dramatu psychologicznego z elementami horroru i sprytnie igra z przyzwyczajeniami widza.

  • Niemożliwe wydaje się całkowite odczytanie "Zwierząt" Grega Zglińskiego. Przez pewien czas ni w ząb nie rozumiemy, o co chodzi i co właściwie oglądamy. Dlatego nie mogłem odkleić się od ekranu.

 • Recenzje użytkowników

  • 5

   Mogłoby być ciekawe, gdyby nie było aż tak zagmatwane i niejednoznaczne. Scenariuszowo nie dopracowane, przez co nie wciąga w historię. Co prawda klimat jest udanie podtrzymywany, jednak to trochę za mało. Zawodzi również aktorsko, uwidaczniając częste mankamenty koprodukcji - reżyser Polak , obsada międzynarodowa. Tak jakby zabrakło zrozumienia. Najlepszy w tym wszystkich jest więc cyniczny kot i sprawczyni całego zamieszania - dystyngowana owca.

  • 7

   Zmusza do myślenia, zachwyca pomysłowością, dezorientuje i bawi w tym samym czasie. Dowód na to, że cały czas wpadamy w sidła zastawione przez nasz umysł.

  • 7

   Dla lubiących twórczość Lynch'a i Polańskiego będzie jak znalazł.

  • 6

   Wkręciło! Zakończenie przyszło znienacka, zupełnie niespodziewanie. Łańcuch nieskończonej semiozy pochłonął bez reszty. Chciałem więcej.

  • 8

   Całkiem zręcznie poprowadzony thriller, który bawi się widzem. Parę ciekawych pomysłów. Czegoś do końca nie wiadomo, zakończenie trzyma się kupy.