Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
6.2 10.0 0.0 23
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.7
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii....

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Boleśnie prawdziwy raport na temat stanu ludzi zakleszczonych w matni oszustw, wprzęgniętych w wieczne koło zdrad i uników, pokładających nadzieje w leczniczą moc upływającego czasu, gdy tymczasem tykające sekundy nie są lekarstwem, lecz słodką, mamiącą zmysły trucizną.

   Więcej
  • Szkoda, że na ciekawym koncepcie wyjściowym Zglińskie Zwierzęta właściwie z miejsca zdychają potrącone bezideową formalną zabawą. Ludzkie dylematy giną gdzieś w tle, niejasności migają ku naprzemiennej uciesze i konsternacji tłumu, a filmowy potencjał dogorywa z każdą kolejną sekundą bolesnego nieuzasadnienia i zmordowania. Na takie przygody dla samych przygód aż szkoda benzyny.

   Więcej
  • Dla mnie to mnożenie zagadek w pewnym momencie zrobiło się nużące, także niektóre pomysły reżysera, jak kot, który mówi, wydawały się przekraczać nawet bardzo tu umowną granicę między subiektywnym a obiektywnym. Ale film ma nastrój, są tu momenty zdrowego surrealistycznego humoru, a kto lubi takie ekranowe puzzle a la David Lynch, powinien czuć się mrocznym dziełem Zglinskiego usatysfakcjonowany.

   Więcej
  • A od siebie dodam tylko tyle, że jest to świetnie zagrane, tajemnicze, ciekawe oraz stymulujące półkule mózgowe. Te "Zwierzęta" potrafią ugryźć, a ich rany bywają głębokie.

   Więcej
  • Potrafi zachwycić przede wszystkim wyobraźnią i pomysłowością - głównie narracyjną, ale również tą w zakresie pisania dialogów czy konstrukcji bohaterów. Niemniej, za mało w tym czystego szaleństwa - za wiele natomiast wykalkulowania i jasno podsuwanych interpretacyjnych tropów, które zabijają przyjemność wychodzenia z własną inicjatywą podczas czytania ekscentrycznych wydarzeń z życia kilku osób, których łączy zbyt wiele, by mogło to być przypadkiem.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Mogłoby być ciekawe, gdyby nie było aż tak zagmatwane i niejednoznaczne. Scenariuszowo nie dopracowane, przez co nie wciąga w historię. Co prawda klimat jest udanie podtrzymywany, jednak to trochę za mało. Zawodzi również aktorsko, uwidaczniając częste mankamenty koprodukcji - reżyser Polak , obsada międzynarodowa. Tak jakby zabrakło zrozumienia. Najlepszy w tym wszystkich jest więc cyniczny kot i sprawczyni całego zamieszania - dystyngowana owca.

  • Zmusza do myślenia, zachwyca pomysłowością, dezorientuje i bawi w tym samym czasie. Dowód na to, że cały czas wpadamy w sidła zastawione przez nasz umysł.

  • Dla lubiących twórczość Lynch'a i Polańskiego będzie jak znalazł.

  • Świetne narracyjne ćwiczenie i to z Polski.

  • Wkręciło! Zakończenie przyszło znienacka, zupełnie niespodziewanie. Łańcuch nieskończonej semiozy pochłonął bez reszty. Chciałem więcej.