
W 2017 r. światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood- Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja NYT zapoczątkowała ruch #MeToo.
- Aktorzy: Carey Mulligan, Zoe Kazan, Samantha Morton, Tom Pelphrey, Jennifer Ehle i 15 więcej
- Reżyser: Maria Schrader
- Scenarzysta: Rebecca Lenkiewicz
- Premiera kinowa: 25 listopada 2022
- Premiera światowa: 13 października 2022
- Ostatnia aktywność: 9 stycznia
- Dodany: 9 września 2022
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Jest filmem istotnym, przypominającym, że żadne winy nie zostaną wybaczone, a w medialnym świecie show-biznesu, w którym coraz trudniej zataić drobne tajemnice, nic się nie ukryje.
-
Dla mnie był to wciągający i udany seans, bo bardzo lubię kino spod znaku "Spotlight" i "Czwartej władzy". Nie do końca przekonanym radzę poczekać, aż film pojawi się na jakimś streamingu. Oglądany w domowych warunkach może okazać się bardziej przystępny.
-
Dobry i potrzebny, ale nie bez wad. Realizacyjnie nie ma tu niczego ciekawego w zestawieniu z dziesiątkami innych produkcji o dziennikarzach pracujących nad przełomowym artykułem. Filmy o dziennikarskich śledztwach mają ten problem, że prawie zawsze wyglądają tak samo i tym razem nie ma wyjątku.
-
Bardzo tradycyjnie skrojone kino o dziennikarskiej sprawiedliwości. Nie ma co prawda siły i kunsztu "Czwartej władzy" i raczej nie powtórzy oscarowych sukcesów "Spotlight", ale wciąga, angażuje i pozwala uporządkować wiedzę o aferze, która na dobre zmieniła zachodni krajobraz kulturowy.
-
Opiera się na emocjach - ale też do nich się ucieka, spętany, jak się zdaje, zobowiązaniami wobec zbyt wielu podmiotów: kobiet skrzywdzonych przez Weinsteina, aktorek, które chciały wystąpić w filmie, i tych, które nie chciały.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Na pierwsze skrzypce co się najbardziej rzuca podczas oglądania tego filmu to powolne tempo(niestety narracyjnie są momenty które są przydługie)oraz stricte reporterskie podejście do tematu(to ogromny plus tego filmu jak i wada-nie każdy wczuje się w klimat jakże surowego materiału).Cała historie widzimy z perspektywy dwóch dziennikarek(Mulligan-Kazan tworzą pełnokrwiste postaci i to one ciągną cały metraż).Scenariuszowo przegadany ale na szczęście dobrze napisany.To ważny wart obejrzenia film.
-
temat ważny i oczekiwany, ale film chaotyczny, przegadany, pretensjonalny i za długi, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/jednym-g%C5%82osem-molestowanie-oceny-woda-6-10-ogie%C5%84-4-10-za-metoo
-