Alcarràs

2022 Film Premiera za 6 dni
7.3 10.0 0.0 4
Pozytywnie oceniony przez krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Życie rodziny rolników zmienia się, gdy właściciel ich dużej posiadłości umiera, a jego spadkobierca postanawia sprzedać ziemię.

  • 8

    Zachwycająca oprawa, naturalne aktorstwo i szczerość prowadzonej historii sprawia, że "Alcarràs" ogląda się trochę jak nagranie z wakacji u dalekiej rodziny mieszkającej na wsi. Jest to niewątpliwa siła, bo pomimo braku emocjonalnych bomb, potrafi rozbroić i zaangażować bez reszty poczuciem realności. Chwytające za serce momenty po prostu się dzieją, a reżyserka niczego nie oczekuje w zamian od widza.

  • Patrząc na program Berlinale 2022, wydaje się, że twórcy zrozumieli, że często mniej znaczy więcej, a także jak kluczową rolę w opowiadaniu o jakiejś grupie społecznej pełni dobra dokumentacja. Simón ze swoimi trzydziestoma pięcioma latami kontaktów z katalońskimi sadownikami, ich problemami i codziennością, tę ostatnią ma niewątpliwie w małym palcu.

  • 7

    Kino rozgrzane słońcem i pachnące brzoskwiniami. Po seansie pozostawia jednak cierpki posmak. To przykład filmu, w którym można się rozgościć, poczuć na własnej skórze, przez dwie godziny przenieść się do innego świata i czuć go wraz z bohaterami.

  • Jestem więc wdzięczny za wycieczkę do Alcarràs, ale nie zapadnie mi w pamięć tak, jak produkcje Rohrwacher. Jeśli jednak nie macie porównania, możecie ocenić nową produkcję wyżej i czerpać z niej więcej satysfakcji.