Powrót do tamtych dni

2021 Film
7.8 10.0 0.0 7
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po latach emigracji do USA wraca do Wrocławia ojciec 14-letniego Tomka. Oprócz pieniędzy przywozi swoją chorobę alkoholową, która stopniowo niszczy ich rodzinę.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 7

  Solidne, mocno brutalne, jeśli chodzi o tematykę, kino ze świetnym aktorstwem głównych postaci, który miewa problemy z niektórymi wątkami pobocznymi.

 • 10

  Bardzo ważny temat bardzo dobrze opowiedziany przez reżysera. Świetna Weronika Książkiewicz.

 • 9

  Początkowo ma się wrażenie nostalgicznego powrotu do początku lat 90,wybrzmiewa z filmu beztroska,podwórkowe życie a wszystko obserwujemy z perspektywy dorastającego chłopca.Szybko dostajemy plaskacza w twarz i już do końca seansu odczuwa się niewygodę,ból,brutalność,zakłamanie.A ta całość zamknięta jest hermetycznie w blokowisku wszystkowiedzących sasiadów.I kreacja Stuhra wgniotła w fotel tak,że ja po seansie nie mogłem złapać oddechu zaś Książkiewicz-Koziar tworzą duet miażdżący serca.

 • 9

  Drobiazgowa wiwisekcja życia z alkoholikiem. Brutalne, ale prawdziwe. ręcz gotowy materiał na terapię antyalkoholową. Życiowa rola Stuhra, niewiele mniej przejmująca Książkiewicz. Recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/powr%C3%B3t-do-tamtych-dni-alkoholik-ocena-9-10

 • 7

  Może momentami jest nieco zbyt dosadny i nie bawi się w subtelność, ale czuć przy tym dużą szczerość. Przemówił do mnie.