6.8 10.0 0.0 3
Pozytywnie oceniony przez krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Mroczne lata 80. Brytyjski rynek wideo zalewany jest przez produkcje exploitation. W pudełkach przyozdobionych jaskrawymi rysunkami, kryją się wizje tortur i śmierci,...

 • Recenzje krytyków

  • Censor imponuje w pierwszej kolejności wizualną i konceptualną odwagą reżyserki. Film został stworzony tak, by wizualnie przypominać horrory z ery VHS - w formacie 4:3 i z dużym ziarnem, jednocześnie nie są to po prostu tanie zabiegi. Podobnie jak w innym "stylizowanym" tytule, czyli The Vast of Night utrzymanym w konwencji filmu telewizyjnego z lat 50. całość zostaje zrealizowana niezwykle kreatywnie, zwłaszcza pod względem montażu i kolorystyki.

  • 6

   Szkoda, że Censor nie spełnił do końca obietnic z zapowiedzi. Miał przecież, o ile dobrze pamiętam, być wyuzdanym, agresywnym i wyjątkowo mocnym horrorem. Pozostał wydmuszką, chociaż to wyjątkowo dobrze odmalowana wydmuszka czerpiąca garściami od najlepszych, pozostająca w lepkiej narkotycznej tonacji.

  • 7.5

   Atmosfera w "Censor" jest mglista, ale kolorystyka neonowa, fluorescencyjna. Obszar planu, surrealistycznie opalony, wyzwala deliryjne stany, choć nie cały film jest przeszarżowany. Wątek przestępczego półświatka i undergroundowych horrorów przypomina o "Ośmiu milimetrach" Schumachera, lecz całość, minimalistyczna i niewykrzyczana, bliższa jest kapitalnemu "Berberian Sound Studio".

 • Recenzje użytkowników

  • 6

   NH21. Zadowalające meta przeżycie, szczególnie jeśli ktoś jest fanem gatunku. Nie obraziłbym się nawet gdyby to był film historyczny, bo świetnie sprzedaje tamtejsze vhsowe realia. Szkoda tylko trochę, że te gliniane nogi własnej fabuły miejscami są tak wątłe.