
George Valentin, gwiazda kina niemego, nie może się pogodzić z udźwiękowieniem filmów. Zakochana w nim Peppy robi wszystko, by przełamać jego uprzedzenia.
- Aktorzy: Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman, James Cromwell, Penelope Ann Miller i 15 więcej
- Reżyser: Michel Hazanavicius
- Scenarzysta: Michel Hazanavicius
- Premiera kinowa: 10 lutego 2012
- Premiera DVD: 23 sierpnia 2012
- Premiera światowa: 15 maja 2011
- Ostatnia aktywność: 28 grudnia 2024
- Dodany: 28 grudnia 2017
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Kwintesencja kina, jego czar i urok, które nie przemijają.
-
Podczas seansu dałem się zaczarować. Emocje widza cofają się do dziecięcych fantazji filmowych. W moim przypadku chodziło na przykład o "Willow" albo "Noce Cabirii" Felliniego, w przypadku moich dziadków zapewne o filmy Chaplina, Langa, Duviviera.
-
Wyrafinowana intertekstualność "Artysty" idzie w parze z autentyczną frajdą, którą sprawia oglądanie tego filmu.
-
Frajda z seansu przychodzi więc falami. Zdarzają się momenty bardzo zabawne, sceny wyśmienicie zagrane. Kadry, scenografia, kostiumy wyglądają przepięknie, ale pod staranną formą kryje się niewiele.
-
-
Recenzje użytkowników