? 10.0 0.0 3
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
?
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny użytkowników

Po przedwczesnej śmierci człowiek dostaje prawo decydowania, jak będzie wyglądało jego życie pozagrobowe.

  • 7

    Choć początkowo serial prezentuje raczej śmieszną niż straszną twarz transhumanizmu, kolejne zwroty akcji sprawiają, że "Upload" z każdym odcinkiem coraz bardziej przypomina mroczne wizje znane z "Czarnego lustra". Żarty coraz częściej ustępują analizie współczesnych relacji międzyludzkich i roli, jaką pełni w nich nowoczesna technologia, a ukryci za goffmanowskimi maskami bohaterowie często okazują się kimś zupełnie innym, niż pierwotnie zakładaliśmy.

  • To tylko nieudana próba odtworzenia sukcesu "Doliny Krzemowej", tutaj hybrydyzującej z futuryzmem rodem z "Czarnego lustra". Zabrakło kogoś, kto zapanowałby nad tym twórczym chaosem.

  • ?

    Przypomina nieco lżejszą wersję Black Mirror. Twórcy z dużą dozą specyficznego humoru mierzą się z tematem niebezpieczeństw współczesnych technologii, podejmując przy tym kwestie socjologiczne. Dla mnie niestety humor Upload bywa miejscami nie do przeskoczenia, w wielu miejscach bardzo łatwo odbić się od absurdalnych wręcz zagrań, które powinny być zabawne - w moim odczuciu były raczej żenujące. Wierzę jednak, że ze względu na poruszony temat, serial znajdzie wielu odbiorców.