Predator

2018 Film
5.3 10.0 0.0 54
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.0
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Wzbogaceni o DNA innych gatunków międzygalaktyczni łowcy przybywają na Ziemię, aby rozpocząć polowanie.

 • 5

  Beztroskie robienie sobie jaj i bezczeszczenie postaci Predatora w imię lekkiej i naprawdę zabawnej rozrywki okupione masą kretynizmów logicznych, brakiem jakiegokolwiek napięcia, żałosną akcją oraz zbyt dużą ilością żartów z cyklu "Twoja stara jest tak stara, że gra w Koło Fortuny w pralce".

 • 4

  Zastanawiam się zawsze, jak dochodzi do tzw. odświeżania serii, co twórcy mieli na myśli. Rozumiem,że tu chodzi o całą machinę zarabiania pieniędzy. Ale jak to nie wychodziło już kiedyś z tym bohaterem, to dlaczego to ciągnąć? Nie mam pojecia...
  Ogólnie film na jeden raz, nie wnosi nic nowego, nie ukazuje predatora w jakiś super nowy sposób. Miało być poważniej ale lżej a wyszło jako tako. Czy to ma sens? No właśnie...
  Do obejrzenia dla zwolenników Predatora, reszta może sobie te pozycje darować

 • 7

  Ten film to Predator dla całkiem nowej publiki. Odchodzimy od zabijania po cichu i od polowania w ukryciu. Film sam śmieje się ze swojego pierwowzoru, a widzowie dostaja dużo zabawnych onelinerów z rozbryzgami krwi i flaków. Produkcja nie powala ale jak na popcornowe kino - borni się bardzo dobrze.

 • 4

  Miał to być powrót do klasyki, film o kosmicznym łowcy pełen akcji i trzymający w napięciu. Niestety gdzieś w trakcie fazy planowania, ktoś wpadł na kiepski pomysł zrobienia parodii Predatora. The Predator to ociekająca głupotą głupawa komedyjka,przykład gwałtu na uznanej marce-wielka szkoda.

 • 5

  30 lat temu na Predatora ustawiały się tasiemcowe kolejki po bilety. Naturalną rzeczą były kontynuacje, ale żadna z nich nawet do pięt nie dorosła pierwowzorowi. Nie inaczej jest z tą najnowszą. Wygląda ta produkcja na film odpowiedni do obejrzenia w domu, z możliwością zatrzymywania, albo i nawet przewijania. Bo obejrzeć może i warto - swój oryginalny styl ma, tyle że jest to pomysł na komedię.
  Więcej: https://www.wodaiogien.com/single-post/2018/09/17/Predator-–-kolejki-na-Złotej-ocena-510

 • 6

  Shane Black w piękny sposób prześmiewa konwencję filmów z lat 80, nawet pierwszego Predatora, gdzie Black był jednym z twórców. Relacja między naszą zwairowaną ekipą jest fantastyczna, a sam Predator i historia to tylko dodatek.

 • 5

  Shane Black równie bardzo kocha oryginalnego Predatora, co umie pisać skrzące się dialogi, ale ten film to niestety bałagan. Nieskładna mieszanka czarnej komedii, ledwo poprawnego akcyjniaka, kina klasy B, a całość została oblana niedorzeczną wręcz ilością bzdur i absurdów. Efekt końcowy nie ma szans usatysfakcjonować praktycznie nikogo.

 • 4

  Scenariusz to jedna wielka bzdura. Namiastka guilty pleasure jest, ale tylko dlatego, że lubię te bromanse Blacka. Jeśli masz słabość do b-klasowego kina VHS z lat 80-90 być może znajdziesz coś dla siebie. Kategoria R wykorzystana na suche, wulgarne żarty i tanie gore w CGI.

 • 6

  Spodziewałam się czegoś znacznie gorszego, ale byłam mile zaskoczona. Chemia między aktorami była niesamowita i to chyba była jedyna rzecz która dobrze działała w całym filmie

 • 2

  Naiwnie wierzyłem w bończuczne zapowiedzi pana Black'a, że jego film będzie prawdziwym widowiskiem. Ten obraz jest raczej zemstą reżysera za przedwczesną śmierć jego bohatera z 1987r. Fabuła nie istnieje, predatoropsy i predoatorobroń są żałosne, zaś dialogi głównych postaci są mocno komediowe i to w niezdrowych proporcjach.
  Po seansie, jako fan najlepszego łowcy w dziejach kina czuję się tak, jakby mnie opluto.
  Żałuję tylko, że Pan Shit Black nie wisi dalej w dżungli.

 • 5

  Podobnie jak Terminator 3 - nie ma opcji, żebyśmy dorównali oryginałowi to zróbmy z tego komedyjkę. Niestety słabą. Chcieli odzwierciedlić jakiś klimat ale wyszła niesmaczna, źle zmontowana papka pełna sucharów. Taki Obcy 4, którego szczerze nienawidzę.

 • 2

  W tym filmie tylko efekty specjane "działają". Poziom kina sensacyjnego na ogół nie jest wysoki, ale tym produktem można przebijać jego dno.

 • 6

  Nie był taki zły, trzeba do niego trochę dystansu a okaże się całkiem przyjemną rozrywką :)

 • 6

  Film o wiele lepszy niż go opisują krytycy. Komedia akcji czego sie nie spodziewałem, krwawa komedia akcji trzeba dodać i bardzo dobrze, bo gore to jedna z rzeczy które w takim filmie musza być. Przyjemny akcyjniak, niby nic, a cieszy.

 • 6

  Jest głupi jak but, a Predatora niepotrzebnie zastąpiono jego ulepszoną wersją. Jednak humor wypada świetnie, sceny akcji - porządnie, a całość dostarcza rozgrywki. Shane Black dostarczył coś nowego do serii i się cieszę z tego powodu, że nie zdecydował się zrobić niemalże filmu niemal identycznego do "jedynki".

 • 6

  Co z tego, że scenariusz głupi, jeżeli film pomimo krwawej jatki i czerstwych żartów jest lekki i przyjemny. Na takiego Predatora czekałem. Rec: tiny.cc/3yoqyy

 • 5

  kurde, tak spierniczyć fajną franczyzę... scenarzyści chyba od Vegi...

 • 6

  Idiotyzm scenariusza na poziomie AVPR, ale jest ogromny dystans i Key, co automatycznie podnosi prestiż filmu. Przekombinowany, krwawy, po co ten dzieciak?

 • 0

  Oglądając ten film miałem nadzieję że chociaż zasłuży na ocenę 1 przy dobrym zakończeniu filmu niestety nie wiem jak to wyglądało w wersji z napisami ale przy dubbingu posikalem się ze śmiechu

 • 5

  I tak predator w kinie przestał budzić grozę
  i respekt a został sprowadzony do budzącej
  zalosc i śmiech karykatury.
  Koncepcyjnie filmowi brak konsekwencji
  Trudno pogodzić ambicje reżysera do stworzenia infantylnego kina familijnego
  którym nowy Predator usiłuje sie stać
  z nachalnym wulgaryzmem i sztuczna przemocą kina dla dorosłych.
  Film Blacka przypomina raczej połączenie
  Drużyny A z Alien vs Predator ,bardziej sprawdza sie jako pastisz ale mało zabawny
  I niesmaczny

 • 7

  Dużo (dobrego) humoru (scena z "ręką" niszczy system), sporo krwi, flaków i akcji. CGI "dużego" mierne, wątek z psem głupi, ale bawiłem się świetnie

 • 6

  Fanom nie spodoba się inny, niepoważny klimat i głupie żarty, z których słynie Black. Przez reshoot 3 aktu to pewien bałagan, ale jest akcja i dobrze się ogląda

 • 5

  Przy drugim obejrzeniu nieco zyskuje, ale nadal jest to średniak

 • 6

  List miłosny Blacka do kina akcji lat 80. i świadoma gratka dla widzów wciąż żywiących do tej epoki ciepłe uczucia. Krwawy i brutalny, co tutaj sprawdza się niemal idealnie. Zdecydowanie gorszy jako film, bo to bardziej fabularny splot przypadkowych zdarzeń niż trzymająca się kupy historia.

 • 7

  Świetnie spędziłam czas w kinie, zwyczajnie dobrze się bawiłam, o co przecież chodzi przy tego rodzaju rozrywce. W przeciwieństwie do odnowionej serii o Obcym, w tym wypadku nie powtórzono schematu w kostiumie artystycznej ambicji ze szczyptą pretensjonalności. Dostajemy solidny film akcji, nieodchodzący zbyt daleko od oryginału, ale pozbawiony jego grzechów, które wynikały w głównej mierze ze specyfiki epoki, a nie złych zamiarów twórców.

 • 6

  Nie jest aż tak źle jak się zapowiadało.

 • 6
  fsm

  6+, bo zabawa przednia

 • 6

  Film klasy B, który ogląda się świetnie. Kupuję w 100% taki rodzaj humoru ("kosmiczny piesek" aportujący granat, predator opisany jako "Whoopi Goldberg z kosmosu"). Żywa, dobrze zrealizowana akcja oraz ciekawe postaci (zarówno pierwszoplanowe, jak i drugoplanowe). Odpowiednio dobrana obsada. Rodzinka w składzie: Jacob Trembley - syn Boyd Hoyda Hoolbrok - ojciec i Yvonne Strahovski - matka prezentuje się dobrze. Do tego fajna chemia pomiędzy członkami "grupy drugiej".

 • 5

  Ja ogromnie szanuję Blacka za IM3 czy Nice Guys i szanuję go też za fragmenty tego filmu, który broniłby się tylko wtedy, gdyby nie wchodził w skład franczyzy.

 • 2

  Wiem, że to taka koncepcja ale to tak jakbym oglądał kolejny z serii Straszny Film tylko z budżetem ciut większym, chociaż i to nie do końca.

 • 4

  Ułomnie nawiązuje do oryginału i estetyki przełomu lat 80/90. Bywa zabawny, zdarza się też że efektowny, ale przede wszystkim fałszywy.

 • 6

  Fanom nie spodoba się inny, niepoważny klimat i głupie żarty, z których słynie Black. Przez reshoot 3 aktu to pewien bałagan, ale jest akcja i dobrze się ogląda

 • 5

  Shane shame on you. W 1987 Predator cię zabił. W 2018 ty go prawie zgwałciłeś...

Wyświetlasz wyniki bez 1 duplikatu. Wyświetl wszystkie wyniki