Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Sami swoi. Początek

2024 Film
Kino 17 dni temu
Świat 17 dni temu
? 10.0 0.0 1
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Losy rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane.

 • Recenzje krytyków

  • Pełnometrażowy debiut reżyserski Artura Żmijewskiego nie ma niestety widzom nic do zaoferowania. Brak tu spójnej historii, która by nas zaangażowała i zaciekawiła. Dostajemy skrót życia młodego Pawlaka z dłuższymi przystankami na ważne wydarzenia historyczne. I to byłoby w sumie na tyle.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Ten film to zbiór scenek niepowiązanych sensowną fabułą. Z humorem jest różnie - czasem jakiś żart się uda, ale większość raczej żenuje. A ostatnia część filmu (po 1939 roku) zmienia się w jakiś dramat historyczny i jest zupełnie zbędna. Ogólnie chaos, który szybko zaczyna nużyć. A szkoda, bo dekoracje, kostiumy i aktorstwo na bardzo dobrym poziomie.

  • Sami swoi: Początek to zabawna podróż w przeszłość, która udanie przenosi nas w świat rodów Kargulów i Pawlaków. Choć nieco przewidywalny, film wciąga humorystycznym klimatem i znakomitą obsadą. To solidna komedia obyczajowa, warta uwagi, choć nieco krótsza niż można by sobie życzyć. Ostatecznie, 7/10 to sprawiedliwa ocena dla tego filmu. Moja recenzja: https://vodfilmy.pl/filmy-online/sami-swoi-poczatek/

  • Coś więcej niż komedia. Coś więcej niż odcinanie kuponów od kultowego polskiego tryptyku. Saga rodu Kargula z wydarzeniami historycznymi, dramatycznymi. A jednocześnie komediowe nawiązanie do pierwowzoru. Bobik - mistrzostwo świata.