Predator: Prey

2022 Film
8.1 10.0 0.0 4
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Naru, wojowniczka Komanczów, usiłuje uratować swoje plemię przed drapieżcą z kosmosu.

 • 7.5

  KINO! Przede wszystkim wspaniale, że jednak można zrealizować ciekawą, oryginalną wizję w znanym uniwersum. Więcej tego typu projektów! Poniekąd powrót do korzeni, ale jednocześnie to jest tak świeże. Zaczyna się powoli, ale od połowy jest świetne. Doskonała rola Amber Midthunder i muzyka. Oczywiście tylko Comanche version.

 • 7

  Nie myślałem, że najlepszym co przytrafi się tej serii po 87', będzie zanurzenie jej w historycznym sosie. Super wygląda i dostarcza, choć temat emancypacji w kinie popularnym równa się już z populistyczną papką, to jednak nadal danie przygotowane przez Trachtenberga je się ze smakiem.

 • 8.5

  Wreszcie film z kosmicznym monstrum , który wart jest porównań do oryginału zachwycający sposobem realizacji scen akcji , brutalnością , efektownością (choć CGI niekiedy boleśnie niestety kłuje po oczach) oraz autentyzmem w przedstawieniu zderzenia dwóch przedstawicieli odmiennych ras walczących o przetrwanie i znaczenie w swoim środowisku. Oczywiście B klasowa produkcja , jednak zrobiona zdecydowanie z klasą.

 • 8

  Już samo oryginalne podejście do zużytej formuły tej franczyzy z kontekstem kulturowym i forma nadania mu epickiego antywesternowego kształtu czyni ten obraz. z serii Predator czymś wyjątkowym.Cieszy że seria ta krocząca bardzo nierównym szlakiem jakości ,wreszcie ku uciesze fanów wraca na właściwe tory czerpiąc z uniwersum świata Predatora ,z powodzeniem wykorzystując jej najlepsze cechy .Może nie będzie to tak kultowe i macho jak klasyczny oryginał, czuje się jednak znacznie lepiej jako obraz

 • 5

  Pewne elementy fabularne były naprawdę dobre,świeże,intrygujące.Sama postać Predatora była już na tyle sposobów "gwałcona"-ale tym razem gdzieś wybaczam twórcom pójście w aż taki zakątek.Niestety widać narracyjne problemy(scenariusz kuleje,momentami dialogi są tak drętwe,że ciężko się tego słucha i sam fakt feminizacji-gdzieś to szanuje ale kompletnie mi się to tu nie trzymało całości)oraz bardzo słabe efekty-niektóre zdjęcia są piękne ale CGI to rak oka.Jednak nadal mnie ten obraz intryguje...