Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Ulica Strachu - część 1: 1994

2021 Film
5.2 10.0 0.0 5
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.3
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Grupa nastoletnich przyjaciół przypadkiem staje twarzą w twarz z mroczną siłą, która od ponad 300 lat gnębi ich miasteczko i ma na swoim koncie serię brutalnych morderstw. Witajcie w Shadyside.

  • Recenzje krytyków

  • Recenzje użytkowników

    • Liczyłam na coś naprawdę fajnego i klimatycznego, a tymczasem zaserwowano jeden z najbardziej irytujących horrorów roku....misz masz historii o wiedźmie i slasherów a'la "Krzyk" kompletnie się nie udał. Oby kolejne części były choć trochę lepsze....

    • Mimo iż nie nudzi mi się to filmowe nostalgizowanie minionych dekad, a konwencja slashera tylko wspomaga, to ta przyjemność była co najwyżej ok. Nie da się wyciągnąć z tego raczej nic ponad festiwal krwi, papierowych bohaterów i zwyczajowych uproszczeń, które czasami aż proszą się o głośne wypowiedzenie.

    • Połącz Gęsią Skórkę, Stranger Things (nawet wcisnęli do obsady niektórych matołów z tamtej serii), czy serię książek w stylu "Szkoła przy cmentarzu" (tak, film jest ekranizacją podobnych bzdur dla młodzieży) i mamy "Ulice strachu", które ogląda się z równą przyjemnością (fajnie siekają bachory!) co irytacją (nic nowego w tej krwawej masie). Młodzież może polubi, ja mogę tylko zacytować Rogera Murtaugha - "Jestem już na to za stary!"

    • Niestety się zawiodłam. Fabuła zagmatwana. Zmarnowany potencjał na dobry film. Plus za ciągłą akcję, więc tyle dobrego, że się nie wynudziłam.