Żeby nie było śladów

2021 Film
7.2 10.0 0.0 15
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.5
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.

Najlepsze recenzje użytkowników

  • 8

    Matuszyński umie pięknie odwzorowywać autentyczność i duszność przedstawianych czasów.Makrokosmos,który Nam przedstawia to zakłamanie polskiego prawa i polskiej władzy.Nie wynosi tego na wyżyny-przedstawia widzom ten świat bardzo chłodno,bez emocji i skrupułów.Tam jednak gdzie ma bodnąć to to robi,tam zaś gdzie chce zachować ducha dokumentu zachowuje go.To ogromna zaleta świetnego scenariusza,dobrze poprowadzonej reżyserii.I zadaje widzom ten pewnego rodzaju ból,ale tak...żeby nie było śladów.

  • 8

    Niezwykle przejmujący, bez grania na emocjach. Do wszystkiego podchodzi na chłodno, zachowując pewien dokumentalistyczny wydźwięk. Może lekko rozwleczony.

  • 9

    Poruszający emocjonalnie. A jednocześnie perfekcyjnie zrealizowany, z idealnymi doborami castingowymi. Świadectwo zbrodniczego systemu, a także zakłamania po okresie przełomu. Nawet jak nie dostanie Oscara to i tak przejdzie do historii polskiego filmu.