Sekret wilczej gromady

2020 Film
8.3 10.0 0.0 5
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
8.0
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Młoda łowczyni wyrusza wraz z ojcem do Irlandii, by zapolować na ostatnią wilczą watahę. Wkrótce zaprzyjaźnia się jednak z ceniącą wolność dziewczynką z tajemniczego plemienia, którego członkowie podobno zamieniają się nocą w wilki.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 7.5

  Oglądając animacje Moore'a i Stewarta nie omieszkam jej porównywać do Miyazakiego,bo gdzieś czuć tę magię,klimat.Cała opowieść jest niezwykle majestatyczna,przepełniona wspaniałymi alegoriami i myślami.Poklatkowa czy też animacja rysunkowa spisuje się tu bardzo dobrze.Ukazuję ona,że warto żyć w symbiozie z naturą i jej mieszkańcami.Z pewnością forma może nie przypaść do gustu odbiorcy.Może też nie pasować pompatyczność i pewnego rodzaju brutalność opowieści.To animacja dla starszych dzieci.

 • 9

  Czułem się jakbym oglądał jeden z klasyków Miyazakiego. Zachwyt napędza kolejny zachwyt, emocja emocję. Może jednak świat jest dobry.

 • 8

  Hipnotyzująca zarówno cudowna animacja, jak i poruszająca historia. Zakończenie trochę zbyt pozytywne, ale znowu nie tak przesłodzone jak u Pixara i chyba pasuje do poetyki całego filmu. Muzyka! Z niecierpliwością czekam na kolejny projekt Moore'a.

 • 8

  Kawał pięknej animacji: bogactwo stylów, kolorytu i wyczucia estetycznego, a w tym złożona emocjonalnie opowieść. Nadaje naturze wymiar mistyczny.