Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Czas Apokalipsy

1979 Film
? 10.0 0.0 3
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Adaptacja opowiadania Josepha Conrada "Jądro ciemności". Przeniesiona w realia wojny wietnamskiej historia kapitana Willarda, który otrzymuje misję odnalezienia i zlikwidowania pułkownika Kurtza.

 • Nowe recenzje krytyków

 • Nowe recenzje użytkowników

  • (9.4) (Final Cut). To nie film o Wietnamie, ale nie przeszkadza mi to. Czekanie w napięciu na mistyczną końcówkę z Brando. Czas na poezję.

  • Bez względu na to czy wytrwasz aż do końca
   tej pełnej szaleństwa i grozy podróży w mrok ludzkiej duszy ,trudno pozostać obojętnym wobec skali przedsięwzięcia i nie zachwycać sie mistrzostwem wykonania.Obsesyjny wręcz perfekcjonizm Coppoli czuć niemal w każdym kadrze.Brando nawet epizod czyni wielkim ,jednak prawdziwą apokalipsę czyni
   fenomenalny zabawny występ Duvalla.
   Dla niego i legendarnej sceny z Walkiria ogląda sie często i to jeszcze nie będzie
   THE END

  • Pod względem technicznego wykonania jest to arcydzieło. Dźwięk, oświetlenie, scenerie - tworzą wprost niesamowitą atmosferę. Całości dopełnia postać Kurtza - enigmatyczna, przerażająca, z którego ukazaniem reżyser zwleka praktycznie przez cały film, co robi ogromne wrażenie. Oceniłbym wyżej, ale były momenty, w których film potrafił nieźle się wlec, zwłaszcza, że te romanse w połowie były całkowicie zbędne.

  • Coppola mówi o rozpadzie kondycji człowieka z wojną w tle, ale w taki sposób, że ciężko nie zasnąć.

  • podróż pod drabinie moralnych wyborów