
Rycerz wplątany w tragiczną zbrodnię łączy siły z waleczną zmiennokształtną nastolatką, aby oczyścić swoje imię, ale co jeśli to ona jest potworem, którego ma zgładzić?
- Aktorzy: Chloë Grace Moretz, Riz Ahmed, Eugene Lee Yang
- Reżyserzy: Nick Bruno, Troy Quane
- Scenarzysta: Marc Haimes
- Premiera VOD: 30 czerwca 2023
- Premiera światowa: 14 czerwca 2023
- Ostatnia aktywność: 26 marca
- Dodany: 11 kwietnia 2020
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Cała reszta natomiast ma szansę bawić się naprawdę dobrze, bo to piękna wizualnie, interesująca koncepcyjnie, zabawna, pomysłowa, wypełniona akcją, ale też niegłupią treścią, animacja, która pędzi do przodu na złamanie karku, tym bardziej jednak dzięki temu trafia w serce, gdy okazjonalnie przyhamowuje na chwilę żeby skupić się na czymś emocjonalnym.
-
Zawsze coś zgrzyta, jeśli film, który promuje otwartość, zbyt łatwo dzieli ludzi na dobrych i złych. Twórcom przydałaby się pogłębiona analiza dzieł Hayao Miyazakiego i jego sposobów na przekazywanie słusznych prawd bez naiwnego upraszczania rzeczywistości. "Nimona" ma fajne, bardzo zabawne momenty, efektowny finał o niespodziewanym rozmachu i wzmacnia reprezentację osób LGBT+ w kinie familijnym. Rewolucji jednak nie czyni.
-
"Nimona" może wydaje się prostą opowieścią o tym jak łatwo można stworzyć z kogoś potwora. Tylko, że im bliżej poznajesz go, przestaje on być potworem. Jednak trzeba chcieć przełamać swoje uprzedzenia i lęki, a nie każdy ma odwagę tego dokonać.
-
A do tego wszystkiego... jak to się ogląda! Dzięki widowiskowym rozróbom - od szalonego animal attack po monumentalne kaiju - "Nimona" nabiera posmaku wakacyjnego blockbustera. Młodsi widzowie z pewnością docenią kolorową animację, dojrzalsi, słysząc niektóre żarty, będą posyłać sobie porozumiewawcze spojrzenia. Tak właśnie powinno wyglądać kino dla całej rodziny.
-
Wizualnie ładna i fabularnie mądra opowieść, która bawi i wzrusza jednocześnie. Choć pozornie pełna wartkiej akcji i humoru, umiejętnie podejmuje również trudne tematy i robi to w bardzo inteligentny sposób, mocno uderzając we wrażliwość widza.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Niekonwencjonalne, zaskakująco pozytywne podejście do przekazu wartościowych treści poprzez symbolikę. Queer wątek poprowadzony subtelnie a zarazem daje mocno do myślenia, o tym jak bardzo dehumanizujemy osoby niebinarne. Postacie barwnie, dobrze zarysowane. Niekiedy dialogi i działania bohaterów mogą być przewidywalne i animacja nie jest na najwyższym poziomie, gdy zwrócimy uwagę na brak cieni, ale całościowo przyjemne w odbiorze. Otwarte zakończenie serwuje nam nadzieje na kolejną część.❤️
-