Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
7.7
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 9

  Tak jak w szkole na lekcjach języka polskiego obowiązkiem są lektury, tak na lekcjach historii obowiązkiem powinien być seans tego filmu. Pomnik dla zapomnianej tragedii zwykłych ludzi. Wstrząsnął mną do granic, siedział w głowie jeszcze długo po seansie. Nigdy nie zapomnę pełnej ludzi sali kinowej, i przejmującej, niemalże pogrzebowej ciszy po filmie.

 • 9

  Smarzowski osiągnął swoje opus magnum. Film jednocześnie brutalny, ale nie odbierający widzowi satysfakcji z tego co ogląda. Nie raz pozwala nam zachwycić się opowieścią, lecz i daje lekcje do przemyślenia tego jak upodlić się może człowiek niezależnie jakiej jest narodowości

 • 8

  Od początku można poczuć, że film nie będzie łatwy w odbiorze. Dowodzi tego choćby strona artystyczna, która stawia nacisk na realizm, ale także męczy bardzo chaotyczny montaż. Z drugiej strony równie wstrząsającego i odważnego filmu próżno szukać gdzie indziej.

 • 9

  Porażające kino. Zadbano o każdy detal (genialne zdjęcia) i brawa za precyzyjny obraz rzezi wołyńskiej. Czasem odrzucający przez swą realistyczną brutalność. W kinie robi ogromne wrażenie.

 • 8

  Bardzo dobry. To więcej niż film. Zostaje w pamięci.