U boku ruchu oporu Alice walczy z korporacją Umbrella i nieumarłymi.
- Aktorzy: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Michelle Rodriguez, Aryana Engineer, Bingbing Li i 15 więcej
- Reżyser: Paul W.S. Anderson
- Scenarzysta: Paul W.S. Anderson
- Premiera kinowa: 14 września 2012
- Ostatnia aktywność: 23 listopada 2024
- Dodany: 28 grudnia 2017
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Dziesięć lat temu Zombie był krwiożerczą bestią pragnącą wgryźć się w homo sapiens. Dzięki Andersonowi stał się niezwykle silnym Usainem Boltem, który biegnie szybciej niż rozpędzony samochód, przerośniętym gigantem z tłuczkiem do bicia mięsa, przerażającym żniwiarzem czy też radzieckim żołdakiem potrafiącym prowadzić samochód i strzelać z bazooki tudzież innej armaty.
-
Nie polecam tego nikomu bez względu na preferencje i gusta. Szmira jakich mało!
-
Całość byłaby znośna jako niewymagająca specjalnego myślenia siekanka, gdyby nie to, że na koniec widzowi serwuje się taki cliffhanger, po którym ma się ochotę wyrzucić telewizor za okno. Sztampa, sztampa, sztampa.
-
Chwilami Resident Evil: Retrybucja ociera się o autoparodię.
-
Wow... czasem po prostu brakuje słów. Paul W. S. Anderson sprawdza, ile razy z rzędu można nakręcić film jeszcze gorszy od poprzedniego.
-
Poprzednie odsłony serii Resident Evil to kino bardzo niskich lotów, jednak Retrybucja to prawdziwa katastrofa.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Niestety rozczarowanie. Wciąż potrafi nieźle bawić, a Milla ma najlepszy wygląd w serii (tak, to ważny plus do wymienienia), ale Anderson chyba za bardzo zachłysnął się pewnymi pomysłami, bo zapomniał zrobić z nimi coś ciekawego (córka). Ogólnie to zaskakująco nudna i stonowana część, w której bohaterowie po prostu chodzą od jednego do drugiego miejsca w symulacjach. Po Afterlife liczyłem na więcej.