Psie pazury

2021 Film
7.8 10.0 0.0 8
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Dwaj bracia, właściciele dużego rancza w Montanie, stają przeciwko sobie, gdy George żeni się potajemnie z miejscową wdową.

 • 6.5

  Niespiesznie prowadzona narracja z podkręcającą atmosferę muzyka J.Greenwooda i robiącymi wrażenie zdjęciami ( piękne ujęcia stepów i górskich pejzaży w tle). Całość trzyma jednak w garści niczym bohaterów w" szponach" występ B.Cumberbatcha.Kino to bardzo wyciszone z subtelnie ale wyraźnie nakreślonym kontekstem homoerotycznym.Narastajace w głębi napięcie w oczekiwaniu na konflikt postaci i dramatyczny rozwój wydarzeń,przynosi zwrot w nie do końca oczekiwany sposób.Mimo to pozostaje niedosyt.

 • 8.5

  Gospodarstwo braci Burbank to nic innego jak więzienie,bo w dusznych latach 20 każdy miał przypisaną konkretną rolę.To film 4 aktorów i wszelkie bolączki,żądze,obawy,wątpliwości pozostają duszone w ich niesamowitych rolach.Rolach,które zbudowane są ze sprzeczności - Zakazane owoce smakują najlepiej ale również zadają największy egzystencjalny ból.Pod pancerzem męskości Campion znajduję coś wrażliwego,kruchego.Sporo tu też dwuznaczności,erotyzmu nienachalnego ale mocno unoszącego się w powietrzu.

 • 8

  Tym współczesnym spojrzeniem na amerykański western , Campion ośmiela się niejako podważać mit klasycznego wyobrażenia kowboja macho , subtelnie i z wyczuciem portretując męską toksyczność jako fasadę skrywającą głęboko zakorzenione urazy oraz tłumione żądze. Powolne , wchodzące pod skórę kino , wypełnione homoerotycznymi podtekstami , ładnymi szerokokątnymi górskimi kadrami oraz fascynującą rolą Benedicta Cumberbatcha.

 • 8

  Z jednej strony słabość wypływająca spod skorupy przywiązania do świata odchodzącego w przeszłość. Gęsto rozwarstwiony, pełen ambiwalencji i niuansów, wrażliwie nakręcony.

 • 6.5

  W pierwszych 100 minutach tego filmu miałem wrażenie, że to niezły pilot do świetnie zapowiadającego się serialu. Campion drobiazgowo wprowadza nas w meandry swojego świata. I kiedy już naprawdę wsiąka się w to wszystko, orientujemy się, że to jednak zamknięta jednoodcinkowa opowieść, która zaskakuje dopiero w końcówce – i w kontekście zdumienia i jako element pewnego mechanizmu. Wizualny popis wszystkich pionów technicznych. Cumberbatch idealny.

 • 7

  Film z początku nuży i trochę zniechęca, ale mniej więcej od połowy zaczyna coraz bardziej wciągać i intrygować. Czuć tu coś podskórnego, niewypowiedzianego wprost, ale mocno oddziałującego. Można zachwycić się pięknymi zdjęciami i pejzażami, a także świetnym aktorstwem, nastrojową muzyką i kilkoma trzymającymi za gardło scen. Miałem pewne problemy z tym filmem, ale cały czas coś powoduje, że nie chce wyjść z głowy, dlatego podnoszę do 7.

 • 7

  Bardzo subtelny film o miłości, tylko dla uważnych. Wspaniały Cumberbatch, dobrze znowu doświadczyć Jane Campion.

 • 8

  Piękny w formie. Wielowątkowy w treści pomimo prostej historii. Dla mnie to film o ukrywanych emocjach, właściwych wyborach i przemocy psychicznej.

 • 7

  Czuć "Aż poleje się krew" i w końcu notabene też się leje.