Portret Marii Magdaleny, która dołącza do Jezusa podczas jego wędrówki.
- Aktorzy: Rooney Mara, Joaquin Phoenix, Chiwetel Ejiofor, Tahar Rahim, Ariane Labed i 15 więcej
- Reżyser: Garth Davis
- Scenarzyści: Helen Edmundson, Philippa Goslett
- Premiera kinowa: 6 kwietnia 2018
- Premiera DVD: 9 sierpnia 2018
- Premiera światowa: 28 lutego 2018
- Ostatnia aktywność: 14 czerwca 2024
- Dodany: 6 grudnia 2017
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Przy wszystkich słabościach "Maria Magdalena" zasługuje na to, by podejść do niej poważnie.
-
Davis ubrał biblijną opowieść w hasła z feministycznych gazet. Zbyt płytkie by poruszyć.
-
Poprawność zabija pasję. I nawet Mara i Phoenix nie pomagają.
-
Półtony, skrzętność, gracja emocjonalna, przemilczenia wprowadzają nas w kino poetyckie, liryczne, nie historyczne, czy typowo biograficzne i to bardzo pozytywnie zaskakuje. To coś więcej, niż portret kobiety, a jeżeli już to pulsujący i otwierający nam trochę szerzej oczy.
-
Stojący w rozkroku reżyser chciał być wywrotowcem, a zarazem nie chciał z nikim zadzierać. Wyszło z tego dzieło bezpłciowe, które może i po trochu przynosi ambitną, ale niezbyt rewolucyjną treść, w artystycznej formie przypominającej amatorską medytację.
-
Bardzo nierówny. Z jednej strony piękny wizualnie, ze świetnymi rolami oraz atmosferą, która powinna działać na widza w zależności od jego wrażliwości. Z drugiej strony monotonny, nudnawy i nieangażujący tak, jak powinien.
-
Dzięki swej formie estetycznej powinien przekonać wielu. Jednakże pod względem fabularnym stoi trochę na rozdrożu. Z jednej strony chce przedstawiać Marię jako równą apostołom, jednakże z drugiej strony mało jest takich scen, które by mogły to poświadczyć.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Dla wielu sylwetka Marii Magdaleny od początku będzie zaskoczeniem. Przyjęło się bowiem powszechnie, że była ona, przed spotkaniem Chrystusa, kobietą lekkich obyczajów. U Davisa Maria wydaje się najbardziej pojętnym z uczniów, często jedyną która rozumiała słowa Zbawiciela o nadejściu Królestwa. Oczywiście jest to kontrowersyjne spojrzenie w kontekście Ewangelii i nauki Kościoła, ale pozwalające spojrzeć z innej perspektywy na nauczanie Chrystusa.