Córka bohatera przestaje odbierać telefon i nie odpisuje na wiadomości. Zdesperowany ojciec wspólnie z policją rozpoczyna jej poszukiwania.
- Aktorzy: John Cho, Debra Messing, Joseph Lee, Michelle La, Sara Sohn i 15 więcej
- Reżyser: Aneesh Chaganty
- Scenarzyści: Aneesh Chaganty, Sev Ohanian
- Premiera kinowa: 28 września 2018
- Premiera światowa: 21 stycznia 2018
- Ostatnia aktywność: 29 sierpnia
- Dodany: 4 czerwca 2018
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Wciągający i brawurowo opowiedziany kryminał, którego akcja rozgrywa się na ekranach laptopów i smartfonów.
-
Objawienie tego roku. Do tej pory filmy nakręcone językiem screenlife były mało udaną niszą, o której niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało. Produkcja Aneesha Chaganty'ego ma doskonałe tempo i porywający scenariusz, którego historia angażuje od pierwszej do ostatniej minuty.
-
Intrygujący thriller, przedstawiony w nietuzinkowej, ciekawej formie. Obraz, którego siła leży w prostocie. Film pokazuje tym samym, że czasem najprostsze rozwiązania maja największa sile rażenia.
-
Bardzo dobry pomysł i jeszcze lepsze wykonanie. Takiego intrygującego, niegłupiego i aktualnego kina rozrywkowego nam widzom potrzeba.
-
Co prawda film obfituje w twisty, jednak kilka rozwiązań wywołało na sali wybuchy śmiechu. Bardziej spostrzegawczy widz powinien też domyślić się paru rzeczy i skojarzyć fakty wcześniej niż bohater. Mimo to, zobaczyć warto.
-
Największą siłą "Searching" jest realizm.
-
Imponujący i pomysłowy w warstwie technicznej, Searching nie traci z pola widzenia wciągającej historii. Prawie do samego końca.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Searching to bardzo dobry przykład wykorzystania nowej oprawy wizualnej w kinematografii.Owszem wcześniej już pojawiały się filmy kręcone z perspektywy kamer,komórek,videochatów,jednak tutaj(moim zdaniem)wznosi się to na bardzo dobry poziom-wszystko jest spójne,narracyjnie czyste,z ciekawymi twistami.Ogólnie sama historia jest dość oklepana-mógłbym rzec, że typowo amerykańska,z dość przesłodzonym happy endem.Fabularnie niczego nowego nie wprowadza-w sumie tutaj gra najbardziej użyta technologia.
-
Niby scenariusz znany już z setek odcinków różnych odmian CSI, ale podany w bardzo smakowitej formie. Akcja rozgrywa się tylko na ekranie komputera/telefonu i w social mediach. I ta forma robi na widzu największe wrażenie. Do pewnego momentu twórcy sprawnie budują napięcie, by następnie uraczyć nas raczej płaskim zakończeniem.
-
Film w całkiem oryginalny sposób pokazuje problem jakie realne zagrożenia mogą znajdować się w internecie, jednak jest zachowany balans i internet jest też pokazany jako rzecz praktycznie nie zbędna i do tego jest bardzo pomocnym narzędziem. Forma filmu stwarza jednak wiele problemów, by twórcy zachowali spójność estetyczną jak i spójność czystą filmową. Dlatego dostajemy wiele dziwnych rozwiązań nie pokrywających się dobrze ze scenariuszem, który w wielu momentach jest naprawdę przewidywalny.
-
Świetnie wykorzystuje koncept i ma intrygującą, trzymającą w napięciu intrygę jednakże wykłada się w finale, gdzie całość staje się zdecydowanie zbyt przekombinowana przez co w pewnym momencie ciężko było mi traktować ten film na serio. Do tego zmieniłbym zakończenie. Jednakże to nadal naprawdę udany film, a fani kryminałów powinni go docenić właśnie za wyjątkową formę.
-
Film, choć działa według pewnych schematów tego gatunku, ogląda się bardzo dobrze, przede wszystkim ze względu na formę, jaką prezentowana jest historia tutaj. Trzyma w napięciu oraz pokazuje, jakie zagrożenia mogą wystąpić poprzez internet. Zakończenie jednak nie wypada najlepiej. Niemniej jednak, warto tą produkcję zobaczyć. No i hej, to w końcu pierwszy udany film od Sony (nie licząc The Social Network) wykorzystujący dobrze internet.
-