Aktualizacja serwisu! Seriale, dziennik obejrzeń, "moja strefa", import i eksport, komentarze, konwersacje i wiele więcej. Sprawdź

Król Lew

1994 Film
8.0 10.0 0.0 5
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
8.2
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Targany niesłusznymi wyrzutami sumienia po śmierci ojca mały lew Simba skazuje się na wygnanie, rezygnując z przynależnego mu miejsca na czele stada.

  • 10

    Czegoś takiego studio Disneya nie zrobiło nigdy wcześniej. Scenarzyści wzięli na warsztat najbardziej podstawowe, egzystencjalne problemy, przybrali je w szaty szekspirowskiej opowieści o władzy, a akcję umieścili w samym sercu afrykańskiej sawanny. Jasne, w "Królu Lwie" są gadające zwierzaki, ale film jest daleki od infantylności, do jakiej przyzwyczajają animacje dla dzieci.

  • Sam z wielką przyjemnością znów obejrzałem "Króla Lwa" na wielkim ekranie, delektując się wspaniałą muzyką napisaną na potrzeby animacji. Uważam jednak, że nawet bez przereklamowanego 3D, ponadczasowa opowieść poradziłaby sobie bez trudu w niejednym rankingu. Emocje żyją w nas mimo upływu lat, a śmierć Mufasy zakręci łezkę w oku u młodszego, jak i starszego widza.

  • 7

    Mogę po latach stwierdzić, ze "Król Lew" nie wywołał we mnie takich emocji jak kilka tysięcy filmów temu i nie może konkurować za bardzo z nowszymi produkcjami, ale nadal pozostaje solidnym filmem, który trochę jest za krótki i za szybko się kończy. Niemniej pozostaje dobrym filmem - po prostu.

  • ?

    Na "Królu Lwie" każdy odkrywał tym filmem dziecko w sobie. Żadnej późniejszej produkcji Disneya nie udało się, moim zdaniem, dorównać do poziomu "Króla Lwa".