Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Niesamowita baśń fantasy pełna nowatorskich jak na 1977 rok efektów specjalnych, świetnie wymyślonych bohaterów i niezapomnianych scen cytowanych przez współczesne kino niezliczoną ilość razy.

  Więcej
 • Początek niesamowitej przygody we wspaniałym uniwersum.

  Więcej
 • Świetne, lekko napisane dialogi, wielowymiarowe postacie, znakomite efekty specjalne, na potrzeby sagi stworzono cały fikcyjny wszechświat i zaludniono go barwnymi postaciami. To bez wątpienia jeden z najważniejszych obrazów nie tylko w historii gatunku, ale i kinematografii, słusznie nagrodzony aż 6 Oscarami w kategoriach technicznych.

  Więcej
 • Pewne rzeczy można było zrobić lepiej - na przykład zamiast w poprawionej edycji wydłużać niepotrzebnie istniejące sceny, dodać trochę głębi Luke'owi poprzez jedną czy dwie sceny z wspomnianymi przez niego przyjaciółmi. Takie rzeczy bladną jednak przy niepodrabialnym klimacie produkcji, który jest między innymi zasługą Williamsa, intensywnej historii i świetnej scenografii.

  Więcej
 • Bez dwóch zdań to jeden z najbardziej uwielbianych i jeden z najciężej obwinianych filmów w historii kina. Jak każdy sukces, jak każda legenda, wreszcie - jak wprowadzona przez Lucasa do popkultury Moc, "Gwiezdne wojny" zawsze będą miały swoje dwie strony.

  Więcej
 • Mimo kilku wad i upływu czasu uważam film za co najmniej warty obejrzenia. Jeśli więc jakimś sposobem jeszcze Nowej nadziei nie widziałeś, to czym prędzej napraw ten błąd. Choćby tylko po to, żeby przekonać się, o co tyle szumu. Jeśli tylko lubisz kino przygodowe, nie zawiedziesz się.

  Więcej
 • W "Nowej Nadziei" przygodę czuć od samego początku aż do końca. Kibicujemy bohaterom i sami chętnie byśmy im pomogli jeśli byłaby taka potrzeba.

  Więcej