Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
9.4 10.0 0.0 4
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
6.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po zgwałceniu kobiety Johnny ucieka do Londynu, gdzie szuka schronienia u byłej dziewczyny.

 • Recenzje krytyków

  • "Nadzy" mieszczą się świetnie w konwencji kina drogi, choć to droga obdarta z początku i końca, droga przez całe życie wąskimi uliczkami śmierdzącymi moczem, zmęczeniem, ubogimi natomiast w satysfakcję. W tym pijackim tangu rodem z "Pętli" Hasa brakuje na całe szczęście osądzania i wytykania palcem.

   Więcej
  • Jeden z ważniejszych filmów ilustrujących niezbadane mroki ludzkiej duszy i przedstawiający istotę ludzkiego pierwiastka, który trudno zdefiniować, złapać w jakąś ramę i postawić szybką diagnozę. Depresja, schizofrenia, stany lękowe i inne zaburzenia psychiczne mogą być tematem przewodnim tego filmu, doskonale zagranego, z wybitnym scenariuszem i dialogami, które zadają ból, a jednak są skrojone precyzyjnie.

   Więcej
  • Mike Leigh jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich twórców kina autorskiego. Jego filmy w szorstki sposób poruszają tematykę egzystencjalną. Produkcja z 1993 roku pod tytułem "Nadzy" to najmroczniejsze dzieło w dorobku tego reżysera i scenarzysty. Leigh zabiera widzów w podróż do mrocznych zakamarków londyńskiej metropolii. Razem z głównym bohaterem filmu trafiamy do świata nieczułych filozofów, nihilistów, a czasem również psychopatów.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • 2 godziny Brytyjczyków będących najgorszymi ludźmi jacy istnieją. Generalnie Mike Leigh nie ma nic ciekawego do powiedzenia, więc ,,Nadzy" wleką się bez celu.

  • Ja kiedyś też chciałem popełnić samobójstwo w 40-ste urodziny, o ile bym jeszcze żył, ale na szczęście tego nie zrobię. A Johnny to jedna z najciekawszych postaci jakie widziałem w filmach. Okropnie smutny film.

  • Koniec świata jest bliski, a doprowadzi doń brak złoża zwanego empatia. Bohaterowie wydobywają jej resztki w brudnym, smutnym Londynie.

  • Mike Leigh znów bezbłędny! Kapitalne dialogi przepełnione genialnym czarnym humorem, który rozbraja, ale jednocześnie gdzieś tam uwiera. Wybitna rola Thewlisa!